Як малювати шерсть олівцем.

Шерсть - такий одяг тварин, яка їм служить для тепла, а людям дарує радість від її споглядання. А ще вона така м'яка на дотик, така гладка, така неповторна, з такими тонкими переходами відтінків. Природа вміє творити абсолютно. А як малювати шерсть на папері олівцем?
Вам знадобиться
  • - альбомний аркуш;
  • - олівець;
  • - ластик.
Інструкція
1
Намалюйте шерсть різкими уривчастими рухами так, щоб штрихи були з потовщенням біля основи і більш тонкими біля самих кінчиків. Зверніть увагу, що лінії не повинні бути розташовані строго по вертикалі і з однаковим відстанню між ними. Намалюйте їх з легким нахилом в один бік і з різними відстанями між кожним волосом. Легка кривизна також створить ефект м'якості вовни.
2
Намалюйте довгу шерсть. Виберіть напрямок волосся і дуже швидко малюйте довгі штрихи. Малюйте їх до тих пір, поки не отримаєте певну густоту вовни. Зобразіть кілька волосся, що лежать практично горизонтально для посилення ефекту природність. Тепер растушуйте злегка намальовану шерсть. Дуже важливо навіть при штриховке дотримуватися напрямку волосся.
3
Освітлити шерсть. Для цього візьміть дуже тонкий зріз гумки і нанесіть вертикальні штрихи між намальованою шерстю. Таким чином створіть ефект пухнастості і об'ємності.
4
Намалюйте коротку шерсть. Для цього намалюйте короткі штрихи, близько розташовані один до одного аналогічно попередньої технології. Однак при малюванні короткої шерсті наносите штрихи дуже швидкими рухами. Потім розтушуйте шерсть і знову ж ластиком трохи розпушити її, тобто освітлити.
5
Намалюйте коротку шерсть або гладкий хутро. Спочатку нанесіть штрихування потрібного тону і глибини, а потім дуже добре розтушуйте - окремі волоски не повинні бути видні. Обов'язково освітлити шерсть гумкою.
6
Зобразіть колір шерсті двома способами. Перший спосіб використовуйте тоді, коли на темному фоні потрібно промальовувати світлі окремі прядки волосся. Для цього всю площу заштрихуйте дуже щільно, розтушуйте і ластиком виділіть прядки. Другий спосіб використовуйте тоді, коли на світлому фоні, тобто незаштриховані, потрібно промальовувати темні кучері. Цей спосіб хороший для зображення довгою кучерявою вовни.
Навчившись передавати в малюнку форму та обсяг предмета, не можна вважати роботу закінченою. Щоб зображений об'єкт виглядав реалістично, потрібно навчитися малювати його фактуру. Одна з таких поверхонь - це хутро .
Вам знадобиться
  • - Папір;
  • - акварель;
  • - пензлика;
  • - палітра;
  • - акварельні олівці.
Інструкція
1
Потренируйтесь в малюванні хутро а на зображенні кролика. На ньому є як гладка коротка шерсть, так і довга пухнаста. Для роботи вам знадобляться акварельні фарби і акварельні олівці.
2
Основний колір нанесіть за допомогою широкої кисті. Змішайте в палітрі цегляний коричневий колір, охру і сепію. Нанесіть його широкими мазками на весь тулуб тварини.
3
Додайте в отриманий колір трохи світло-жовтого і розбавте новий відтінок водою. Їм потрібно залити голову кролика.
4
Поки фарба на мордочці не висохла, змішайте в палітрі умбру і чорний колір. Нанесіть його пензликом поменше на область над носом кролика. Оскільки поверхня паперу досить волога, новий відтінок змішається з попереднім, розтечеться по листу, усуваючи чіткі контури. Це створить ефект пухнастого хутро а.
5
На вигинах тулуба колір хутро а виглядає дещо інакше через заломлення світла на його поверхні. Так, наприклад, над задньою лапкою кролика він здається більш помаранчевим, а на спині біля голови і в районі хвоста варто додати поверх основного кольору холодний темно-коічневий (для додання холодного відтінку капніть зовсім небагато синього).
6
Біля вуха кролика намалюйте сіруватий пух. Для цього попередньо пройдіть чистою вологою пензлем по цій ділянці малюнка, а потім нанесіть на нього сильно розведений водою чорний, змішаний зі світло-коричневим. Такий же відтінок, але вже на суху основу, накладіть на бік тварини.
7
Візьміть найтоншу пензлик. Умочіть її в умбру і додайте трохи чорного. Цим кольором позначте тіні в глибині хутро а поруч з носом кролика. Наносите фарбу короткими мазками.
8
Завершити малюнок і домогтися реалістичного зображення хутро а вам допоможуть акварельні олівці. Візьміть олівець світло-сірого кольору. Він повинен бути дуже гостро заточеним. Штрихами у напрямку шерсті позначте світлі волоски біля вух кролика. Світло-жовтим (ближче до коричневого) пройдіться по голові - особливо навколо очей і збоку. Олівцем цегельного відтінку прорисуйте хутро на спині кролика.