Як розширити словниковий запас. Які книги краще читати для збільшення словникового запасу.

Словниковий запас - основа володіння мовою, як іноземною, так і своїм рідним. Те, для чого немає слів, неможливо не тільки висловити, але і обдумати. А отже, розширення лексичного запасу корисно і для спілкування, і для загального розвитку.
Інструкція
1
Слід розрізняти активний і пасивний словниковий запас. Пасивна лексика - це все слова, які ви розумієте. Активна - все, що використовуєте в повсякденній мові. Слід приділяти увагу в першу чергу розширенню активного словникового запасу.
2
Прочитайте невеликий за обсягом текст, а потім перекажіть (а краще перепишіть) його по пам'яті. Порівняйте словник вихідного тексту і вашого переказу. Перевірте, які слова ви пропустили. Якщо їх значення вам вже знайомо - значить, вони входять у ваш пасивний запас. Якщо ні - їх можна вивчити.
3
Заучувати слова за списками непродуктивно. Те, що ви запам'ятали таким чином, тримається в пам'яті недовго, до того ж насилу переходить в розмовну запас.
4
Головний засіб розширення активного словникового запасу - багато читати. Вибирайте книги, де використовується багато незвичній для вас лексики, але в той же час намагайтеся, щоб мова обраного твору не був надмірно ускладненим або архаічним.Прі читанні вимовляєте вголос окремі фрази і звороти. Намагайтеся проговорювати найцікавіші і захоплюючі епізоди. Особливо корисно повторювати репліки і діалоги персонажів.
5
Приділіть увагу прислів'ями та приказками. Запишіть ті з них, де зустрічаються нові або незвичні для вас слова. Зіставте ці прислів'я з ситуаціями зі свого життя. Придумайте, як би ви могли їх застосувати в тих чи інших випадках, і, якщо випаде можливість спожити новий вираз, скористайтеся ним.
6
Якщо ви вивчаєте іноземну мову, дивіться фільми без перекладу, але з субтитрами мовою оригіналу. Повторюйте репліки персонажів, намагаючись вловити інтонацію і контекст сказаного.
7
Ви завжди пам'ятайте набагато більше слів, ніж використовуєте в мові. А значить, потрібно не тільки навчати нову лексику, але і активувати вже засвоєну.
8
Візьміть будь-який невеликий текст і постарайтеся якомога більше слів у ньому замінити синонімами так, щоб сенс від цього не постраждав. Напишіть стільки варіантів, скільки получітся.Также можна заміняти слова антонімами (словами, протилежними за змістом), але уникаючи простого використання частки «не».
9
Вибравши кілька десятків слів, які ви зазвичай не використовуєте в мові, складіть зв'язний текст, в який будуть входити вони все. Постарайтеся подумки уявити тільки що складені події.
10
Візьміть будь-яку книгу. Виберіть слово, яке ви знаєте, але не використовуєте в мові. Перегорніть книгу від початку до кінця і знайдіть всі фрази, в яких використано це слово. Повторіть вголос кожну фразу.