Як налаштувати оперативну пам'ять в біосі. змінити параметри озу.

BIOS багатьох фірм має вбудовану програму настройки, завдяки якій можна легко змінювати конфігурацію системи, в тому числі налаштовувати режими роботи оперативної пам'яті. Дана інформація записується в спеціальну область незалежної пам'яті на материнській платі, званої CMOS. Налаштування оперативної пам'яті засобами BIOS Setup досить проста і інтуїтивно зрозуміла.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер.
Інструкція
1
Зміна параметрів оперативної пам'яті відбувається шляхом установки відповідних значень в програму налаштування BIOS c подальшим їх збереженням. Часто установка режиму роботи оперативної пам'яті за замовчуванням означає стабільну роботу системи. Але в деяких випадках потрібно підвищити швидкість роботи системи, для цього і роблять налаштування оперативної пам'яті в BIOS Setup. Це цілком реально і зазвичай ніяк не позначається на стабільності роботи комп'ютера.
2
Щоб почати налаштовувати оперативну пам'ять, спочатку зайдіть в BIOS Setup. Зазвичай це здійснюється натисканням кнопки Delete, для BIOS інших виробників може знадобитися натискання інший клавіші або сполучення клавіш, наприклад, F2 або CTRL-ALT-ESC.
3
Всі потрібні параметри, які керують режимами роботи пам'яті, зосереджені в меню BIOS Setup, званому Advanced Chipset Setup. Зайдіть в нього, щоб налаштувати параметри оперативної пам'яті. Всі потрібні параметри вказані нижче.
4
Auto Configuration - автоматична установка параметрів роботи оперативної пам'яті, рекомендується використовувати якщо в процесі експериментів була внесена некоректна настройка, але згадати яка не вдається. Для внесення корекції в налаштування RAM (оперативної пам'яті) вимкніть цю опцію. DRAM Read Timing - показує кількість циклів в процесі звернення до RAM, чим воно менше, тим вища продуктивність системи. CAS Delay - суть даного параметра хоч і відрізняється від попереднього, але сенс у завданні мінімального значення для максимізації продуктивності також залишається.
5
При налаштуванні знайте міру - занадто агресивне зниження циклів (таймінгів) і затримок може негативно позначитися на стабільності роботи комп'ютера, тому краще для експериментів вибирати якісну пам'ять із запасом по швидкості роботи. Після закінчення процесу зміни конфігурації пам'яті не забудьте зберегти налаштування в BIOS Setup. Після цього можна перезавантажити комп'ютер.