Як відформатувати диск.

Форматування - процес розмітки і очищення пристрою, призначеного для зберігання інформації. Найчастіше форматуванню піддають жорсткий диск, наприклад, в процесі перевстановлення Windows. Іноді диск форматують з метою видалення з нього непотрібних файлів, так як це іноді простіше і швидше зробити, ніж вручну видаляти папки та файли.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Перед форматуванням визначитеся, де у вас на комп'ютері розташовуватиметься операційна система, щоб помилково не пошкодити її і не стерти важливі файли. Найкраще зробити копію своїх важливих даних на інший диск або записати їх на DVD-диск.
2
Клацніть лівою кнопкою мишки на робочому столі по значку «Мій комп'ютер». У вікні буде видно, скільки у вас встановлено логічних жорстких дисків, для цього зверніть увагу на іконки дисків. На вашому комп'ютері може бути досить велика кількість жорстких дисків, але, як правило, їх два або три.
3
Тепер подивіться, на якому з дисків у вас встановлена ОС Windows (його не можна форматувати). Клацніть правою кнопкою мишки по «Мій комп'ютер», потім виберіть «Властивості». У вікні «Змінні і середовища», яке відкривається з меню «Система» -> «Додатково» -> «Налаштування», можна подивитися каталог, в якому знаходиться операційна система. Зазвичай Windows розташована на диску С, отже, інші диски, якщо на них немає ніякої важливої інформації, можна сміливо форматувати (збережіть попередньо потрібну інформацію на DVD-диск або інший логічний жорсткий диск).
4
Для безпосереднього форматування жорсткого диска зайдіть в «Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою мишки по тому диску, який повинен бути відформатований. Натисніть "Форматувати", виберіть тип файлової системи NTFS, залишивши всі інші параметри за замовчуванням, і натисніть ОК.
5
Операційна система попередить про те, що всі дані будуть знищені, погоджуйтеся і чекайте закінчення процесу форматування. По його завершенні ви отримаєте повідомлення від операційної системи з повідомленням про його закінчення. На цьому форматування жорсткого диска закінчено і їм можна користуватися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hspsfgP8h_s
Форматування диска в операційній системі Windows має два варіанти виконання. Один з них включає процедуру повного стирання даних і пошуку на носії зіпсованих секторів. Інший обмежується лише стиранням інформації про розміщення файлів на форматируемого диску. Другий метод вимагає незрівнянно менше часу і тому називається «швидким» форматуванням.
Інструкція
1
Відкрийте провідник Windows. Це можна зробити багатьма способами - наприклад, можна двічі клацнути ярлик «Мій комп'ютер» на робочому столі. Можна скористатися діалогом запуску програм - натисніть клавіші WIN + R, введіть команду explorer і натисніть клавішу Enter. А найпростішим способом, мабуть, буде натискання клавіш WIN + E.
2
Виберіть в Провіднику диск, який потрібно відформатувати і клацніть його правою кнопкою миші. Виберіть пункт «Форматувати» у випадаючому контекстному меню. В результаті цієї дії відкриється вікно налаштувань операції форматування. Пункту "Форматувати" може і не виявитися в контекстному меню диска, так як не всі носії можуть бути піддані цієї операції штатними засобами ОС Windows.
3
Поставте мітку в полі «Швидке (очищення змісту)" під написом «Способи форматування». В результаті стирання змісту обраного диска операційна система в подальшому стане вважати цей диск порожнім, і нові дані будуть записуватися поверх існуючих файлів.
4
Поставте мітку в поле у напису «Використовувати стиснення», якщо є необхідність трохи збільшити місткість диска після його форматування. Тоді операційна система буде стискати дані при кожному записі і розпаковувати їх при кожному читанні. Однак такий алгоритм роботи з файлами потребують використання значно більшого обсягу ресурсів комп'ютера. Перед його активацією треба зважити запас потужності процесора і оперативної пам'яті, а також ресурсомісткість завдань, які ви зазвичай вирішуєте за допомогою цього комп'ютера.
5
Введіть у поле «Мітка тому» власне ім'я, яке буде присвоєно диску після форматування на додаток до призначеної йому букві. У випадаючому списку «Розмір кластера» можна вибрати розмір сектора.
6
Натисніть кнопку "Почати", щоб запустити процедуру форматування.