Як побудувати графік в Делфі.

Делфі являє собою середовище для розробки програмного забезпечення, він давно вже став частиною життя багатьох користувачів, навіть тих, хто не займається програмуванням всерйоз. Він є одним з найпопулярніших мов, так як легкий у вивченні і має розширюваний функціонал.
Вам знадобиться
  • - навички роботи в середовищі Delphi.
Інструкція
1
Використовуйте для створення графіка в Делфі компонент TChart. Він являє собою контейнер об'єктів (серії даних, які характеризуються різними стилями відображення). Помістіть даний компонент на формі або скористайтеся майстром, щоб зробити графік у Delphi.
2
Запустіть майстер за допомогою команди «Файл» - «Новий» - «Інші», у вікні виберіть вкладку Business, на ній виберіть «Майстер діаграм». Далі виберіть, чи буде використовуватися база даних.
3
Визначте зовнішній вигляд діаграми, чи буде вона двох або тривимірної. Далі встановіть по необхідності прапорці «Показувати легенду», «Відображати мітки». На цьому побудова діаграми в Делфі завершено.
4
Клацніть по кнопці «Готово», в дизайнера форм виникне нова форма, на ній з'явиться об'єкт Chart. Якщо графік будувався без використання бази даних, значить він заповниться випадково згенерували значеннями. Надалі їх можна буде замінити необхідною інформацією.
5
Двічі клацніть по заготівлі мишею, ви переміститеся в «Редактор графіка». Тут встановіть властивості графіка, а також його серії. У редакторі графіка його вміст представлено у вигляді табульованого блокнота.
6
Встановіть потрібні параметри графіка у вкладках сторінки Chart. У вкладці «Серії» встановіть серії графіка (набір точок). Об'ємність графіка, можливість збільшення, відступи від меж встановлюються у вкладці «Загальні». У вкладці «Осі» встановіть їх властивості.
7
Далі встановіть масштаб значень у відповідній вкладці. Або встановіть прапорець «Автоматично», щоб масштабування відбувалося автоматично. У закладці «Тема» встановлюється текст заголовків осей, кути розташування заготовки, а також шрифт заголовка. Мітки осі встановлюються в закладці «Метка». Також є можливість зробити тривимірний графік у Delphi, встановити «стінку», і багатосторінкові графіки.