Як надягати кімоно.

Останнім часом тема Сходу все більш популярна не тільки серед творчої інтелігенції або езотериків, а й серед модниць. А тому і кімоно як невід'ємна частина специфічного ритуалу чаювання набуло особливої популярності. Ось тільки правильно надягати кімоно вміють не всі.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що кімоно - національний одяг японців, а представники цієї нації відрізняються нетиповим сприйняттям краси. головними рисами їхньої культури є созидательность і медитативність. З цієї причини процес облачення в кімоно повинен виглядати як особлива церемонія, адже навіть сама форма такого предмета одягу диктує це.
2
Не намагайтеся надіти кімоно таким чином, що частини тіла, приховані під одягом, стануть видні. Це неприпустимо, адже один з канонів прекрасного в Японії звучить як потаємна краса.
3
Почніть спочатку надягати нижню одяг під кімоно, до такої відносяться Джубаїл і єрі-сугата. З усього нижнього облачення в кінцевому рахунку буде видно тільки невеликий комірець під кімоно, але, тим не менш, відступати від традиції не варто.
4
Одягніть на ноги табі білого кольору. Табі - це тоненькі японські шкарпетки. Їх надягають першими, тому що подальше облачення досить важкий процес. А у вже повністю надітому кімоно вам буде досить складно, зігнувшись, надіти на ноги шкарпетки.
5
Почніть одягати Джубаїл, що складається з білої блузи та спідниці. Матеріалом для виготовлення Джубаїл служить бавовна. Тому в цьому кімоно у вас не виникне неприємних відчуттів, пов'язаних з надмірною спекою, наприклад.
6
Приступаючи до одяганню в кімоно, обов'язково прослідкуйте за правильністю розташування шва на задній частині виробу. Він повинен знаходитися обов'язково по центру спини. Одягайте кімоно, починаючи з правого боку. Потім, немов обертаючи їм тіло, лівою стороною прикрийте праву. Це правило однаково як для чоловіків, так і для жінок.
7
Не забудьте про оби - широкий красивий пояс, який зав'язують бантом на спині. Ні на боці, ні на животі носити такий бант незручно. Тільки актриси театру кабукі, традиційно звертаються до глядача особою, носять бант спереду. Це відбувається через бажання не позбавляти шановних глядачів можливості милуватися красою традиційного прикраси.
8
Не переживайте з приводу занадто довгого, на ваш погляд, кімоно. Це якраз правильно, адже тисячі років тому кімоно мало довжину, при якій його край повинен був красиво волочитися по циновки палацового статі. Вже набагато пізніше кімоно набуло довжину до середини щиколотки. Надайте собі трохи таємничості, доповніть ваш образ східним макіяжем і сміливо несіть себе назустріч новому.
9
Не дивуйтеся, але мистецтво правильного облачення в кімоно передавалося в Японії від матері до дочки. З часом ця традиція була майже повністю втрачена і сучасні японки майже розучилися самостійно одягатися в кімоно, адже кімоно традиційно містять у своєму складі 12 і більше елементів. Але, завдяки появі спеціальним школам, навчальним цьому мистецтву, сьогодні традиційне мистецтво надягання кімоно отримало нове дихання, друге народження.
10
Майте на увазі, що недостатньо просто надіти кімоно, потрібно ще й вміти подати себе в такому вбранні. Зверніть увагу на свою поставу, на положення підборіддя і плечей. Крім того, врахуйте, що вам доведеться змінити і ходу. Схід не терпить суєти, так що рухайтеся в кімоно повільно і плавно.
Назва « кімоно » походить від словосполучення «надівається річ». Раніше під цим словом японці мали на увазі весь одяг в цілому, але тепер воно означає певний вид японського одягу для проведення традиційних заходів, церемоній або свят. Кімоно є одягом вільного покрою, без виточок і гудзиків, має Т-подібну форму і підв'язується широким поясом. Вмінню носити кімоно в Японії вчать спеціально, але є кілька правил, які допоможуть самостійно навчитися правильно носити кімоно .
Інструкція
1
Кімоно підрозділяються на чоловічі і жіночі. Усередині кожної групи є певні різновиди. Кімоно для незаміжніх жінок називається «фурісоде», що означає «розвіваються рукави». У заміжніх жінок - «томесоде» («підібрані рукава»). Є одяг для відпочинку («юката»), нічна одяг («нумакі»). Чоловіче кімоно коротше жіночого і носиться в комплекті зі штанами. Одягаючи кімоно , пам'ятайте, що воно завжди заорюється на праву сторону, т. Е. Права статі знаходиться внизу, а ліва зверху.
2
Поділ кімоно на верхнє («фурісоде») і нижнє («Дзюбан») наказувало носити спідню кімоно під верхнім. Сьогодні існують відступи від цього правила. Одягайте замість нижнього кімоно білий шарфик і нижню спідницю. Виправіть шарфик так, щоб його було видно.
3
Оскільки кімоно - це одяг вільного крою, кожен може підв'язати його з урахуванням своєї комплекції. Перевірте, щоб подол був піднятий від землі на десять сантиметрів. Це одне з правил носіння кімоно .
4
Зав'язувати кімоно поясом - це ціле мистецтво. Підібравши кімоно до потрібної довжини, зав'яжіть попереду вузький пояс на талії, попередньо перехрестите його ззаду. Розгладьте складки, остаточно вирівняйте поділ і зав'яжіть кімоно більш широким поясом. Таким чином ви зафіксуєте конструкцію. Слідом двічі оберніть навколо талії самий широкий пояс - обі. Зауважте оби ззаду вузлом або бантом. У стилізованих костюмах часто використовують готовий бант, оскільки навчитися зав'язувати складний бант, як в традиційних японських кімоно ,? це складне заняття. Поверх обі надіньте останній, четвертий, пояс-шнур із застібкою або вузлом попереду.
5
Одягаючи чоловіче кімоно , використовуйте два пояси. Зав'язуйте їх спереду, обов'язково обмотавши навколо талії або нижче живота. Поверх можете надіти накидку хаорі.
6
Для повної стилізації костюма носите кімоно з традиційною японською взуттям «дзорі» (з плоскою підошвою з кольорової тканини або шкіри) або «гета» (вирізана з цілісного шматка дерева).