Як писати наукову доповідь.

Науковий доповідь - це розгорнуте публічний виступ з певної теми, що базується на даних теоретичних чи практичних вишукувань. Багато студентів помилково вважають доповідь повідомленням по заданій темі, в якості якого можна уявити уривок з курсової роботи або диплома. Однак науковий доповідь є самостійним видом роботи, що вимагає окремої підготовки.
Інструкція
1
Визначтеся з темою для наукової доповіді. Якщо викладач пропонує вам на вибір декілька тем, беріть ту, яка здається вам найбільш цікавою. Найлегша тема може на практиці виявитися самої нудною. Якщо викладач запропонував вам індивідуальну тему, яка не викликає у вас інтересу, спробуйте змінити її, звузивши або розширивши коло розглянутих питань. Обов'язково узгодьте своє рішення з викладачем.
2
Підберіть і вивчіть матеріали по темі. Складіть бібліографію. При роботі над доповіддю рекомендується використовувати 8-10 джерел. Необхідну літературу ви можете отримати в бібліотеці або знайти в мережі інтернет. Якщо ви користуєтеся електронними джерелами, подбайте про достовірність наданих ними даних. Аматорські сайти і Вікіпедія можуть містити фактичні помилки. Повної довіри заслуговують ресурси з публікаціями наукових конференцій та сайти наукових журналів.
3
Складіть план доповіді. В нього обов'язково повинні входити такі пункти як «Вступ» і «Висновок» або «Висновки». Основна частина доповіді також може складатися з декількох частин, які необхідно викласти досить коротко, оскільки доповідь передбачає усне виступ довжиною 10-15 хвилин.
4
Напишіть текст доповіді. Дотримуйтеся наукового стилю викладу. Грамотно оформляйте цитати з наукової літератури. Оскільки немає єдиних вимог до оформлення наукової роботи, обов'язково візьміть зразки оформлення цитат і списку літератури у наукового керівника або на кафедрі, по предмету якій ви готуєте доповідь.
5
Пам'ятайте, що науковий доповідь не є рефератом, тому він повинен грунтуватися не тільки на цитуванні робіт визнаних науковців, а й відбивати ваш погляд на проблему. Дуже добре, якщо в доповідь будуть включені результати проведених вами експериментів або зібрані вами соціологічні відомості.
Корисна порада
Перед виступом бажано кілька разів прочитати доповідь вголос. Переконайтеся, що ви укладаєтеся в 10-15 хвилин, потренируйте вимова складних наукових термінів. Можете прочитати доповідь друзям або порепетировать перед дзеркалом.