Як відновити образ iso.

З часом будь-який диск, який активно використовується, перестає бути читабельним. Для продовження життя CD/DVD- дисків використовуються програми для створення їх образів (точних копій). Іноді трапляється так, що й образи дисків можуть погано читатися, в цьому випадку рекомендується скористатися спеціальними програмами для відновлення їх життєдіяльності.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Dvdisaster.
Інструкція
1
Для відновлення образів дисків скористайтеся програмою Dvdisaster. Вона дозволяє повністю відновлювати роботу зіпсованих образів, якщо це можливо. Утиліту можна завантажити за наступним посиланням http://dvdisaster.net/ru/download.html. Дане програмне забезпечення абсолютно безкоштовно і має відкритий код, до того ж вона працює з багатьма сучасними операційними системами.
2
Після її установки і запуску необхідно перейти до вікна налаштувань, кнопка виклику якого знаходиться в правому верхньому куті. Перейдіть до вкладки «Образ». Для виправлення помилок читання при створенні образу виберіть пункт ISO/UDF в розділі «Розмір образу», в інших випадках варто вибрати ECC/RS02. В розділі «Створення образу» виберіть пункт «Адаптивна (для пошкодженого носія)».
3
Перейдіть до вкладки «Привід». У цій вкладці встановлено оптимальні настройки, але в розділі «Підготовка приводу» значення опції «Очікування» можна змінити на 5.
4
Перейдіть до вкладки «Спроби читання». Тут активуйте опцію «Читання і аналіз необроблених секторів», переміщуючи повзунок останнього параметра, виставте значення = 128.
5
Перейдіть до вкладки "Файли». Якщо ви користуйтеся операційними системами, системний розділ яких належить файлової системі FAT32, активуйте опцію «Розбивати файли на сегменти» в розділі «Локальні файли». Після настройки всіх параметрів, вставте диск, образ якого необхідно відновити, і дочекайтеся повного його розкручування в приводі.
6
В головному вікні програми виберіть привід, з яким буде проводитися робота, натиснувши на трикутник біля зображення диска. Для запуску операції читання диска натисніть кнопку «Читати». Якщо даних для відновлення образу буде достатньо, на екрані з'явиться відповідний напис, як правило, відображення секторів диска повинно бути повністю зеленного кольору.
7
При появі червоних секторів і написи, яка попереджає про нестачу зелених секторів, відновлення призвести буде неможливо, тобто для відновлення образу знадобиться додаткова інформація, наприклад, нечитаний повністю оригінал диска. Для завершення операції натисніть кнопку "Виправити".
8
Після завершення відновлення новий образ необхідно скопіювати в інший каталог і/або записати на чистий диск.
Для швидкого відновлення операційної системи або цілого розділу диска використовують спеціальні образи. Використання цієї технології дозволяє економити досить багато часу.
Вам знадобиться
  • - Acronis True Image;
  • - інсталяційний диск Windows.
Інструкція
1
Основна перевага відновлення образу системи - відсутність необхідності заново шукати і інсталювати програми. Всі встановлені додатки і навіть параметри їх роботи будуть включені до складу системного образу. Якщо ви використовували засоби системи Windows для створення архіву, вставте диск з цією ОС в привід.
2
Перезавантажте комп'ютер і запустіть програму з зазначеного диска . Щоб включити завантаження потрібного пристрою, скористайтеся меню BIOS або натисніть клавішу F8 відразу після включення ПК.
3
Дотримуйтесь підказок меню установки до появи пункту «Додаткові параметри відновлення». Відкрийте вказане діалогове меню і перейдіть до функції «Відновлення системи».
4
Знайдіть підпункт «Відновлення образу». Тепер підключіть до комп'ютера зовнішній накопичувач, на якому зберігається системний архів. Якщо ж образ розміщений на одному з розділів використовуваного в даний момент вінчестера, вкажіть потрібний локальний диск.
5
Натисніть кнопку «Відновити» і дочекайтеся завершення процедури. Важливо розуміти, що в процесі роботи програми системний розділ диска буде перезаписан. Це означає, що всі програми, встановлені після створення образу, будуть видалені.
6
Якщо системний архів створювався за допомогою програми Acronis True Image, використовуйте завантажувальний диск описуваної утиліти. В стартовому меню виберіть пункт «Відновити дані».
7
Натисніть кнопку «Далі». Виберіть відновлюваний образ системи. Якщо в процесі створення архіву було створено декілька файлів, виберіть перший з них. Це дозволить програмі автоматично перемикатися між файлами для отримання доступу до потрібних файлів.
8
Виберіть локальний диск, на який буде виконано відновлення системи. Варто відзначити, що для цього зовсім необов'язково використовувати той розділ, на якому в даний час встановлена ОС. Натисніть кнопку «Приступити». Дочекайтеся перезавантаження комп'ютера.