Як захистити докторську дисертацію.

Докторська дисертація - це науково-кваліфікаційна робота, підготовлена з метою підвищення наукового ступеня. Ступінь доктора наук присуджується тільки після захисту докторської дисертації. Порядок захисту включає декілька пунктів.
Інструкція
1
Виберіть дисертаційна рада і встаньте в чергу на захист. Можливо, у вашому закладі є свій рада та кілька його членів, що спеціалізуються по вашій темі. Якщо ні своєї ради, доведеться налагоджувати нові зв'язки.
2
Уявіть роботу в дисертаційна рада, який видасть висновок по вашій монографії. Радою буде проведено аналіз актуальності, новизни, ступеня участі автора в наукових дослідженнях. Висновок видається не пізніше 3 місяців до дня захисту.
3
Підготуйте автореферат. Він повинен бути виданий у вигляді брошури об'ємом два друкованих аркуша та містити основні ідеї та висновки дисертації.
4
Розішліть автореферат по базовим російським бібліотекам, членам ради, зацікавленим особам і організаціям. Відправляйте заздалегідь, не менше ніж за місяць до захисту. Збережіть квитанції поштового відділення, на них вказано дату розсилки, тому для вас вони будуть підтверджуючим документом.
5
Зберіть комплект відгуків. Відгуки по дисертації ви повинні отримати від провідної організації, від трьох офіційних опонентів. На автореферат ви повинні отримати відгуки чотирьох - п'яти адресатів. В якості ведучої організації виберіть солідна установа. Отримайте відгук з підписом начальника організації, закріпленої гербовою печаткою. Готові відгуки пройдуть через затвердження на засіданні кафедри або Вченої ради. Візьміть виписку з протоколу з датою не пізніше двох тижнів до моменту захисту.
6
Підготуйтеся до захисту. Можливо, при захисті виникнуть деякі питання, на які потрібно буде відповісти.
7
Підготуйте документи у Вищу атестаційну комісію при Міністерстві освіти РФ. Вчений ступінь присуджується на засіданні спеціалізованої вченої ради після публічного захисту докторської дисертації. Але вирішальне слово залишається за Вищою атестаційною комісією.
Дисертація - це наукова робота, яку людина пише по закінченні аспірантури або докторантури. Якщо ви бачите в собі достатній потенціал, щоб досліджувати нове явище або зробити наукове відкриття, то аспірантура і докторантура - це відмінний спосіб реалізувати свій науковий талант.
Інструкція
1
Вступити в аспірантуруПосле здобуття вищої освіти ви можете вступити до аспірантури. Для цього потрібно подати необхідні документи, скласти іспити (іноземна мова, філософія, профільний предмет), подати на кафедру, на якій збираєтеся захищатися, реферат з обраної теме.После зарахування вас прикріплять до наукового керівника, з яким ви станете працювати над темою дисертації.
2
Опублікувати статьіПрі написанні дисертації пам'ятайте: ваші наукові розробки повинні бути доступні наукової громадськості ще до того, як дисертація буде захищена. Однією з умов захисту дисертації є певна кількість наукових статей, опублікованих у наукових журналах. Окрема вимога: три статті повинні бути опубліковані в журналах, які входять в перелік рецензованих журналів ВАК (Вища Атестаційна Комісія).
3
Написати авторефератПосле того, як написання дисертації завершено, статті опубліковані, дата захисту призначена, можна приступати до написання автореферату. Він містить тезово інформацію про роботу, розкриває основні її положенія.Рассилка реферату робиться за місяць до захисту.
4
Захистити діссертаціюПосле того, як всі правила підготовки дотримані, починається найголовніше - захист дисертації. Як правило, при самій захисті проблем не виникає, однак до неї потрібно добре підготуватися, щоб гідно відповісти на каверзні питання опонента.