Як одягти місячну дитину взимку.

Прогулянки з немовлям на свіжому повітрі сприяють підвищенню у нього неспецифічного імунітету (опірності організму хворобам). Поліпшується сон - майже всі малятка на вулиці і після перебування на ній сплять довго і міцно. За рахунок різниці температур відбувається тренування здатності організму пристосовуватися до різних умов навколишнього середовища. Для виходу на вулицю з місячним малюком взимку потрібно підібрати оптимальний набір вуличного одягу, в якій немовляті буде комфортно.
Інструкція
1
Перед тим як одягати малюка, за 20-30 хвилин до виходу на прогулянку, змастіть його щічки захисним дитячим кремом для зимових прогулянок. Такий крем не містить води, охороняє і пом'якшує чутливу і ніжну шкіру малюка від появи сухості і обмороження.
2
Підійдіть серйозно до вибору прогулянкової одягу для немовляти. По-перше, використовуйте білизну з натуральних тканин - бавовняного ситцю, фланелі, трикотажу. Вибирайте одяг з гладкою спинкою, щоб малюк не відчував дискомфорт від різних застібок і ґудзичків.
3
Крім підгузника надіньте на малюка тоненьку кофтинку або сорочечку з довгими рукавами і повзунки. Дуже зручні трикотажні комбінезони з довгими рукавами і штанцями. Потім шитий або в'язаний костюмчик (краще з м'якої вовни), теплі вовняні пінетки або шкарпетки. Зверніть увагу: шерсть не повинна бути колючим.
4
Одягніть на головку спочатку чепчик з бавовни, а потім теплу шапочку (лоб і вуха повинні бути закриті, а шапка - прилягати щільно, мати зручну застібку або зав'язки).
5
Верхній одяг для немовляти вибирайте з хутра або на пуху, або з наповнювачем з сучасних синтетичних матеріалів (синтепон, ізософт, холофайбер). Це може бути конверт або комбінезон з капюшоном. У продажу зараз є зручні комбінезони-трансформери (нижня частина з мішка переробляється в штанці). У багатьох комбінезонах передбачено наявність «чобітків» і теплих рукавичок. Слідкуйте за тим, щоб вони були малюкові трохи завеликі, тоді повітряний прошарок допоможе краще утримати тепло. Якщо ручки малюка відкриті, надіньте теплі рукавиці (під ними повинні бути надіті бавовняні царапки).
6
Якщо віддаєте перевагу перший час загортати немовля в пелюшки і ковдри, то правила залишаються схожими: підгузник, кофточка або сорочечка, трикотажна або фланелева пелюшка, теплу ковдру (не товста), конверт або ковдру на синтепоні або пуху, на головку - шапочки. З собою візьміть плед або тонке ковдру, вийшовши на вулицю, укрийте додатково ніжки дитини.
7
Коляску утеплите заздалегідь, постеливши в неї спеціальний конверт або ковдру. Враховуйте, що малюк лежить і не рухається, тому мерзне швидше.
Корисна порада
Перший раз краще надіньте зайве, а по закінченні прогулянки перевірте температуру ніжок малюка. Якщо вони теплі і сухі - все добре, якщо ж малюк сильно спітнів - ви його перекуталі.