Як лікувати компресійний перелом хребта.

Компресійний перелом виникає в тому випадку, коли навантаження на хребетний стовп різко перевищує допустиму. Таке відбувається при падінні з великої висоти, при автомобільній аварії, підйомі занадто важких предметів. Часто від переломів хребта страждають літні люди, у яких кістки більш крихкі.
Інструкція
1
Лікування компресійного перелому можливо тільки під наглядом фахівця. При виникненні травми викличте «Швидку допомогу» і доставте хворого в травмпункт. Лікуючий лікар визначить, які заходи необхідно вжити для якнайшвидшого відновлення хребта.
2
Дотримуйтесь всі лікарські призначення. Швидше за все, хворому буде рекомендовано обмеження рухливості, аж до суворого постільного режиму не менш ніж на місяць. Не намагайтеся завчасно встати з ліжка і почати заново активно рухатися. Вторинне пошкодження хребта може призвести до вкрай тяжких наслідків, наприклад, паралічу. Для зменшення больового синдрому лікар призначить анестезуючі препарати: анальгін, кеторол, баралгін, ревалгін або інші. Не міняйте дозування на свій розсуд.
3
Надалі застосовуйте спеціальні фіксуючі корсети, що обмежують рухливість хребта. Корсет, як правило, виготовляється на замовлення, щоб він максимально підходив саме до вашого тіла. У важких випадках лікар може порекомендувати хірургічне лікування, при якому пошкоджені фрагменти хребця будуть видалені, а на їх місце будуть встановлені титанові імплантати.
4
Для остаточного загоєння виконуйте комплекси лікувальних вправ. Вже з другого тижня хворому потрібно проводити дихальну гімнастику, а з другого місяця після перелому можна приступати до нахилів, поворотів тулуба, підведення ніг. Фізкультура зміцнить м'язи спини і грудей, допоможе створити подобу м'язового корсету, що підтримує хребет. Для правильного підбору вправ проконсультуйтеся з ортопедом і лікарем ЛФК.
5
Не втрачайте надії. Навіть найскладніші переломи хребта можна вилікувати, повернути організму рухливість і красу. Згадайте приклад Валентина Дікуля. Завзятість, наполегливість, віра у власні сили творить справжні чудеса.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=osQGY8nka2E