Як спланувати маленьку кухню.

Планування маленької кухні вимагає вирішення безлічі завдань: необхідно розумне і економне розташування всіх меблів і техніки, винахідливе використання вільного простору, застосування візуальних засобів збільшення площі. У невеликих кімнатах потрібно знайти застосування кожній квадратному сантиметру, кухня ж ще ускладнює завдання, оскільки має безліч функцій, які слід врахувати при плануванні.
Інструкція
1
Маленькі кухні мають площу менше восьми квадратних метрів або неправильну і незручну планування: вузькі, багатокутні, прохідні, Г-подібні. Знайти ідеальне рішення для будь-якого з цих варіантів можна за допомогою декількох прийомів.
2
Продумайте, як буде використовуватися кухня, які функції вам знадобляться. Якщо ви збираєтеся готувати тільки напівфабрикати, це дозволить вам заощадити простір на техніці. Продумайте, скільки людей одночасно працюватиме на кухні, чи будете ви є в ній або приймати гостей. Після цього складіть список всієї побутової техніки та меблів, яку потрібно вмістити на даному просторі.
3
Сплануйте розташування меблів і техніки. Для цього можна намалювати план приміщення і вирізати з паперу всі кухонні предмети. Зробіть декілька варіантів їх розстановки. Пам'ятайте, що сума довжин сторін робочого простору не повинна перевищувати шести метрів, а в маленькій кухні повинна бути в інтервалі від трьох до шести. Це можна забезпечити правильним розташуванням всіх предметів. При необхідності сантехнічний слив можна перенести в зручне місце і встановити там мийку, плита теж рухлива, так як має еластичний газовий шланг, холодильник же можна ставити куди завгодно. Перед усіма цими діями продумайте схему розведення електропроводки. Сплануйте розміщення розеток, вимикачів.
4
Не розміщуйте плиту і мийку поруч, краще поставити між ними стіл або тумбочку. Також робоча поверхня повинна бути на відстані не менше 30 сантиметрів від вікна. Вибираючи місце для плити, зверніть увагу на доступ до духовки: щоб дістати звідти деко, необхідно як мінімум 1,2 метра відстані до протилежної стіни. Розташовуючи холодильник та інші високі предмети, що не розривайте ними робочу поверхню, яку також можна збільшити за рахунок кришки для раковини. Безперервне робоче місце створює відчуття збільшення простору.
5
Вибираючи місце для шаф, не забудьте врахувати зростання господарів і розмір стель: повісьте їх так, щоб ніхто не міг вдаритися, встаючи з-за столу або готуючи на плиті. Використовуйте шафи з їх відкриває вгору дверцятами, з висуваються ящиками і каруселями. Повісьте відкриті полки, антресолі.
6
Використовуйте дизайнерські прийоми, щоб збільшити простір кухні. Застосовуйте яскравий верхнє світло, щоб він не створював різких тіней. Кольорове рішення намагайтеся підбирати в світлих тонах, стежте, щоб між меблями і стінами не було контрасту. Бажано, щоб техніка і меблі зливалися за кольором зі стінами, так кухня буде візуально більше. Вбудовану техніку ховайте за однаковими дверцятами. Оживити інтер'єр допоможуть яскраві деталі, фурнітура контрастних кольорів. Але не використовуйте дрібнички, сувеніри та велику кількість кімнатних квітів у якості прикраси маленькій кухні.
7
Поставте розсувні або складні двері - вони займають менше місця. Якщо все ж необхідно залишити двері на петлях, зробіть так, щоб вона відкривалася не всередину кухні. Можна також використовувати штори або фіранки.