Як створити кросворд на комп'ютері.

Кросворд являє собою вид головоломки. Зазвичай вони друкуються в газетах, журналах. Також можна створити свій власний з допомогою стандартних програм. Існують навіть спеціальні додатки для конструювання кросвордів.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - браузер.
Інструкція
1
Створіть кросворд за допомогою програми Ms Excel. Для цього необхідно використовувати функцію «Якщо». В момент вгадування букви перевірятимуться по копії кросворду, розташованої поруч. Приміром, якщо була введена вірна буква, у відповідній комірці копії кросворду з'явиться одиниця, в іншому - нуль.
2
Також подбайте про дизайн головоломки: використовувати заливку, обрамлення кордонів, колір і шрифт букв. Також можна додати написи, які з'являються в процесі відгадування.
3
Зробіть кросворд на аркуші Excel. Спочатку виконайте обрамлення кордонів і заповніть клітинки правильними відповідями. Далі скопіюйте діапазон з відповідями і вставте вільне місце листа. Зробіть ще одну копію цих осередків.
4
Виділіть таблицю, встановіть мінімальну ширину шпальти. Далі очистіть осередки першої та другої таблиць, додайте нумерацію в рядки і стовпці всіх трьох таблиць.
5
Перейдіть в осередку другого кросворду. Виділіть першу клітинку, викличте майстер функцій і запустіть функцію «Якщо». Або просто введіть знак "="і почніть введення функції, щоб сконструювати кросворд. Необхідно побудувати функцію таким чином: ((адреса першого осередку першого рядка кросворду № 1 = адресою першого осередку першого рядка кросворду № 3); 1; 0).
6
Клацніть «ОК». Таким чином, функція буде звіряти яку заповнюють таблицю з вихідним варіантом, у разі правильної відповіді в другій таблиці буде 1, а в разі помилки - 0. Розповсюдьте дану формулу на діапазон комірок. Аналогічно задайте дану функцію в інших осередках другого кросворду.
7
Додайте в кросворд № 1 примітки, що містять текст запитань. Для цього виділіть комірку, виберіть меню «Вставка» - «Примітка», введіть текст запитання. Аналогічно заповніть решту питань.