Як змінити мітку диска.

Мітка диска - це свого роду псевдонім, який присвоюється користувачем фізичній або віртуальному того на якомусь носії комп'ютера. Операційній системі і прикладним програмам для роботи мітка не потрібна - вони використовують присвоєну диску літеру. А от людині зручніше працювати з псевдонімом диска (міткою). Наприклад, мітки system і games не дадуть переплутати, на якому з дисків зберігаються ігри, а на якому знаходяться файли ОС, на відміну від літерних позначень D і E.
Інструкція
1
Скористайтеся Провідником - це стандартний файл-менеджер операційної системи Windows, для запуску якого достатньо одночасно натиснути на клавіатурі win і e або клікнути двічі ярлик «Мій комп'ютер». Провідник надає можливість змінити мітку будь-якого диска найпростішим способом - клацніть цікаву для вас іконку у вікні додатка правою кнопкою миші і виберіть у сплив меню рядок «Перейменувати». Натискання кнопки f2 може замінити використання контекстного меню. Буде включений режим редагування і ви можете починати вводити нову позначку. Для завершення операції натисніть клавішу enter.
2
Використовуйте команду label, якщо змінити мітку диска потрібно з командного рядка. Емулятор інтерфейсу командного рядка відкривається так: натисніть одночасно клавіші win + r, введіть літери cmd і клацніть по кнопці OK. Якщо змінити потрібно мітку системного диска, то наберіть в командному рядку label і натисніть enter. У вікно терміналу будуть виведені два рядки з інформацією про системний томі (присвоєна йому літера, поточна мітка і серійний номер), а також запрошення ввести текст нової мітки. Наберіть потрібне слово і натисніть клавішу enter.
3
Вказуйте окрім команди label букву тому і нову мітку, якщо змінити потрібно псевдонім несистемного диска. Наприклад, для того, щоб привласнити диску G мітку newMark, введіть таку команду: label G: newMark. Після того, як ви натиснете enter, мітка зазначеного диска буде змінена без появи додаткових питань в терміналі.
4
Вказуйте нову позначку у відповідному полі діалогу, якщо змінити її треба одночасно з форматуванням диска. Цей діалог з'являється на екрані після клацання форматируемого диска правою кнопкою миші і вибору в контекстному меню рядка «Форматувати». Відповідне поле тут так і названо - «Мітка тому».