Як зняти підшипник.

Дуже часто зношені або пошкоджені підшипники маточин коліс стають причиною поломки автомобіля на дорозі. Тому необхідно своєчасно проводити заміну підшипників, не чекаючи повного їх відмови. В більшості випадків це необхідно зробити тоді, коли пробіг автомобіля становить понад 130 тисяч кілометрів.

Крім того, звертайте увагу на всі ознаки зносу підшипників - наприклад, шум при русі автомобіля або нез'ясовне пригальмовування під час повороту керма. Будь-який з цих ознак свідчить про те, що необхідно зняти підшипник і замінити його новим. В принципі, для заміни підшипника можна звернутися в автосервіс, але при бажанні можна зняти підшипник самостійно. Сама процедура не відрізняється складністю, але щоб уникнути неприємностей слід дотримуватися кількох простих правил.

  1. Знімаючи або змінюючи підшипники, ніколи не використовуйте молоток для нанесення прямого удару. Не забувайте завжди перевіряти стан корпусу і осі при будь-яких роботах з підшипниками - навіть невеликий знос цих деталей часто призводить до швидкого зносу або пошкодження нових підшипників.
  2. З підшипниками необхідно звертатися вкрай обережно - незважаючи на міцність, вони є вельми чутливими деталями. Тому необережне поводження при монтажі цілком здатне привести до порушення внутрішньої геометрії підшипника. А це значить, що деталь передчасно вийде з ладу і приведе до пошкодження інших деталей, безпосередньо пов'язаних з підшипником.
  3. Правильно вибирайте інструменти, які ви плануєте використовувати в процесі демонтажу підшипників. Крім того, намагайтеся ніколи не демонтувати внутрішнє кільце з ступичного вузла - цього не можна робити ні в якому разі, простіше замінити підшипник новим.