Як визначити силу тяжіння.

Сила тяжіння - це сила, яка діє на будь-яке тіло, що знаходиться поблизу поверхні Землі. Сила тяжкості завжди спрямована вертикально відносно горизонтальної поверхні. Визначити силу тяжкості достатньо легко.
Інструкція
1
Спочатку потрібно знайти масу тіла, для якої визначається сила тяжкості. Для того щоб це з'ясувати, потрібно скористатися формулою: m = p * V, де p - це щільність речовини даного тіла, V - його об'ем.Данная формула не є єдиною, за допомогою якої можна знайти масу тіла. При знаходженні сили тяжіння тіла, як правило, обмовляється, що воно знаходиться в стані спокою. А це означає, що потрібно знайти не просто масу тіла, а саме інертну масу, формула знаходження якої вказана вище.
2
Приклад: Потрібно знайти масу льоду, обсяг якого 22 м ?. Для того щоб вирішити цю задачу, знадобиться з'ясувати, яка щільність льоду. Ці дані можна підкреслити з таблиці щільності різних речовин. До її складу входять дані не тільки дані про щільність твердих тіл, але і сипучих, рідких, газоподібних речовин. Згідно з цією таблицею, щільність льоду становить 900 кг/м ?. Тоді маса льоду знайдеться так: m = 900 * 22 = 19800 кг або 19.8 т.Ответ: маса льоду становить 19800 кг або 19.8 т.
3
Тепер, знаючи масу тіла, можна знайти і величину сили тяжіння. Для цього існує формула: F = m * gПрімер: Потрібно знайти силу тяжкості брили льоду, маса якої 19800 кг. Для вирішення даного завдання треба застосувати зазначену формулу: F = 19800 * 9.81 = 194238 Н (Ньютоновий) Відповідь: Сила тяжкості брили льоду становить 194238 Н
Зверніть увагу
Щоб визначити силу тяжіння тіла, існує ще одна формула, більш складна і вимагає дещо інших даних: F =? * M * (m/r?), Де? - Гравітаційна постійна (? = 6.67 * 10 в ступені (-11)), M - маса Землі (M = 5.97 * 10 в ступені (24) кг), m - маса тіла, r-відстань від центру Землі до центру маси даного тела.Ета формула називається гравітаційної, вона рідко застосовується на практиці, т.к. людству давно відомі величини прискорення вільного падіння для кожної з планет Сонячної системи.