Як почистити парова праска.

Праска вже давно став незамінним елементом побутової техніки сучасних людей. Однією з головних проблем парових прасок, є утворення накипу в каналах, через які надходить пара. Рано чи пізно це може привести до перегріву теплових датчиків, а потім і до поломки. Щоб запобігти цим небажані наслідки, потрібно регулярно проводити очистку праски.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - жароміцний ємність;
  • - 2 дерев'яні палички;
  • - засіб для видалення накипу;
  • - гаряча вода.
Інструкція
1
Якщо на вашому прасці є функція самоочищення можна скористатися таким способом. Повністю заповніть резервуар для води, поверніть регулятор температури нагрівання підошви на максимум і включите праску. Зачекайте кілька хвилин, поки він нагріється і автоматично відключиться. Більшість виробників рекомендують проводити очистку після другого нагрівання. Коли праска нагріється вдруге, від'єднайте його від розетки і йдіть до ванної кімнати. Над раковиною або над ванною натисніть кнопку самоочищення. З парових отворів з великою силою почне виходити пар разом з накипом. Врахуйте, що температури нагрівання не вистачить, щоб випарувати весь обсяг води і коли пар перестане йти, продовжуючи тримати кнопку самоочищення, потрясите праска, поки з нього не виллється вся вода. По закінченню цієї процедури на дні ванни можна побачити, скільки накипу вийшло видалити.
2
Якщо функції самоочищення немає, то підійде наступний варіант. Підготуйте велику жаропрочную ємність, покладіть на дно дерев'яні палички і поставте на них праска так, щоб рідина вільно проходила в усі отвори в його підошві. Візьміть спеціальний засіб для видалення накипу і насипте його на дно ємності. Закип'ятіть в чайнику воду і налийте її в ємність, щоб вона закривала підошву праски на висоту 2 см. Це допоможе очистити всі металеві деталі праски і не торкнути пластикові та гумові деталі. Залиште праска в такому положенні хвилин на 10.
Зверніть увагу
Не можна використовувати для очищення оцет. У конструкції багатьох прасок присутні гумові деталі, які під впливом навіть слабкого розчину оцтової кислоти може зіпсуватися.
Корисна порада
Якщо парові отвори праски сильно засмічені, прочистите їх за допомогою разогнутой скріпки і тільки потім включите пар. Щоб запобігти появі накипу, заливайте в праску кип'ячену або дистильовану воду.