Як перетворити ділянку.

Останнім часом багатьох власників дачних ділянок практично перестав хвилювати питання врожайності. Приїжджаючи на дачу, люди хочуть насолоджуватися тишею, відпочинком і оточуючим виглядом. У зв'язку з цим, питання про те, як перетворити дачну ділянку стає дуже актуальним для многох володарів заміської нерухомості.
Інструкція
1
Оберіть стиль вашої ділянки. Зберіть інформацію про грунті - рівень залягання ґрунтових вод, рельєф і склад грунту, відкритість вітрам. Перегляньте статті та журнали по ландшафтному дизайну. Слід пам'ятати, що тут існують два діаметрально протилежних стилю. Перший з них придуманий французами. Його можна охарактеризувати як «приборкання дикої природи». Цей ландшафтний стиль передбачає чіткі геометричні лінії і симетрію. Широкі алеї, акуратно підстрижені кущі і фонтани виглядають, без сумніву, дуже елегантно, але вимагають постійного догляду. Другий, придуманий англійцями, стиль імітує незайману природу. Головна ідея природного саду - максимально природно вписати вашу ділянку в навколишній ландшафт.
2
Ретельно сплануйте загальну композицію ділянки. Визначте місце для всіх намічених елементів садової архітектури. До них відносяться альтанки, арки, навіси, садова скульптура, альпінарії і перголи. Саме вони формують ландшафт участка.Аркі і перголи - це елементи, що задають напрямок садових доріжок. Арка, увита рослинами, може прикрасити відгалуження від головної доріжки, що веде до місця відпочинку. Перголи, як правило, прилаштовують до стіни будинку. Альтанки і тераси можна розташувати в будь-якому, уподобаному для відпочинку месте.Рокарій і альпінарій - це композиції з рослин і каменів, що імітують певний вид ландшафту. Слід врахувати, що альпінарій рекомендується організовувати на ділянках з перепадом рельєфу - на рівній місцевості він буде виглядати неприродно і смішно. Рокарій буде чудово виглядати на березі ставка або декоративного басейну. Також він може добре доповнити бруковані поверхності.Еще одним оригінальним елементом вашої ділянки можуть стати драбинки. Вони підійдуть для садів, розташованих на схилі. Матеріал для виготовлення сходів і кількість ступенів визначається виходячи з рельєфу місцевості та уподобань господаря. Але рекомендується робити не менше трьох ступенів - інакше сходи просто не буде помітна.
3
Продумайте розташування садових доріжок. Головна доріжка повинна з'єднувати будинок, місце відпочинку та інші зони вашої ділянки. Бічні стежки можуть вести до робочої зони, грядкам, групам плодових дерев. При будівництві доріжок на невеликому за розміром ділянці рекомендується уникати прямих кутів і ліній - м'які вигини візуально розширюють простір.
4
Одним з найважливіших елементів садової архітектури є огорожа. При проектуванні нового паркану і виборі матеріалів для його зведення, варто пам'ятати, що суцільні високі паркани зорово зменшують ділянку.