Як розвинути математичні здібності у дитини. Як розвивати малюка з математики.

І педагоги, і батьки знають, що математика є потужним чинником формування творчих та пізнавальних здібностей дитини, а також його інтелектуального розвитку. Від математичного розвитку малюка в ранньому віці залежить успішність навчання математики в початковій школі.
Інструкція
1
Починайте займатися математикою з малюком якомога раніше, адже в ранньому віці мозок дитини здатний увібрати і засвоїти масу корисної інформації. Математичні знання в подальшому житті знадобляться для дуже багатьох професій, а здібності можуть проявитися на основі регулярних занять математикою.
2
Найкраще малюки запам'ятовують корисну інформацію в грі. Почніть з рахунку: гуляючи у дворі, вважайте опале листочки, дерева, кущі, квіти та інше, уздовж дороги - машини. Наприклад, ви вважаєте що зустрілися чорні машини, малюк - білі або червоні, виграє той, хто нарахує більше.
3
Допоможіть дитині освоїти поняття «один» і «багато». Зустрівши проїжджаючого велосипедиста, запитаєте у нього, скільки велосипедів він бачить. Після того, як він відповість: «Один», задайте наступне питання: «Скільки машин на вулиці?». Поясніть, що машин багато, якщо дитина затрудняється з відповіддю. Наведіть ще подібні приклади. У продавця багато кульок, а у дівчинки - один. На одній стороні вулиці росте багато дерев, а на іншій - одне.
4
Ознайомте малюка з поняттями «більше», «менше», «довжина», «ширина». На вулиці використовуйте підручний матеріал: шишки, листочки, палички, доріжки у дворі або в парку (ширше або вже), огорожі (скільки кроків триває) і т.д.
5
Розвісьте по квартирі математичні плакати: рахунок, цифри, таблицю множення, фігури, форми і т.д. Спочатку малюк буде просто розглядати їх, потім зацікавиться і почне ставити питання.
6
Намалюйте на великому аркуші паперу будиночок з десятьма поверхами вгору, десятьма - вниз і з нульовим поверхом (на рівні землі). Повісьте його на видному місці, щоб завжди був «на очах», і грайте з малюком. Наприклад: «2 + 4» означає піднятися на ліфті з 2-го поверху на 4 поверхи вгору; «2-6» - спуститися на 6 поверхів вниз. Таким чином, ви зможете «вбити відразу двох зайців»: а) дитина швидко освоїть складання-віднімання; б) легко і природно введете таке поняття, як негативні числа. Якщо прикріпити будиночок магнітами до холодильника, то можна наочно переміщати по поверхах магнітного чоловічка.
7
Обмінюйтеся з малюком ролями. Нехай він перетвориться на вчителя, а ви - в учня. Даний прийом корисний тому, що знижує одноманітність занять, підвищує відповідальність дитини, сприяє запам'ятовуванню того, що потрібно просто вивчити напам'ять, наприклад, ту ж таблицю множення. Іноді відповідайте малюкові неправильно на питання, щоб підтримувати в ньому інтерес і «мисливський» азарт вчителя. До речі, після цього він зможе краще запам'ятати задачки, на яких «зловив» вас, і почне цінувати свій власний авторитет «вчителя».