Як закручувати банки. з чим можна закрутити консерви.

Консервування овочів і фруктів допомагає зробити харчування більш різноманітним і багатим вітамінами. Так приємно взимку відкрити баночку компоту або овочевого салату і вдихнути аромати літа! Як же правильно підготувати і закрити банки, щоб заготовки стояли довго і не влаштовували неприємних сюрпризів?
Вам знадобиться
  • - скляні банки;
  • - закаточная машинка;
  • - сода;
  • - гірчиця;
  • - духовка;
  • - металеві кришки.
Інструкція
1
Помийте банки. Зробити це потрібно дуже ретельно, адже будь-які забруднення, що залишилися на банку, можуть привести до виникнення процесу бродіння і псування консервів. Особливо скурпулезно вимийте шийки банок. Мийте банки за допомогою засобу для миття посуду. Можна скористатися содою і порошком гірчиці. Потім сполосніть банки у великій кількості проточної води і поставте їх на рушник денцем вгору. Залиште так стояти банки до висихання.
2
Простерилизуйте банки. Один зі способів - стерилізація в духовці. Складіть чисті сухі скляні банки на деко так, щоб вони не стикалися один з одним. Поставте деко в холодну духовку і нагрівайте її до 200 градусів. Прожарюйте банки протягом 20-30 хвилин. Потім духовку вимкніть і залиште в ній банки до повного охолодження.
3
Заповніть банки гарячим овочевим салатом або виконайте закладку продуктів, заливку маринадом і інші дії відповідно до рецепту.
4
Накрийте банку прокипяченной кришкою, як тільки заповнили її готовим продуктом. Встановіть зверху закаточную машинку. Кришка при цьому повинна щільно прилягати до шийки банки. Якщо у вас обтискна машинка - плавно опустіть обидві ручки вниз. Використовуючи машинку «равлик», обертайте ручку за годинниковою стрілкою поки не почуєте характерне клацання. Якщо машинка з підкруткою, її потрібно робити після кожних 2-3 обертів навколо горлечка. Закочуючи банки, лівою рукою притискайте машинку до банки, правою тримаєте ручку закаточной машинки.
5
Накрийте кришку кухонним рушником і спробуйте руками прокрутити її. При гарній закатку вона прокручуватися не буде. Оберніть банку рушником і плавно переверніть її над столом. З-під кришки не повинна витікати рідина.
6
Переверніть банку догори дном і укутайте її на ніч. Вранці переставте банки на постійне місце зберігання.