Як вибрати автомобільні колонки. Як вибрати колонки автомобільні.

Найчастіше нові та вживані автомобілі пропонуються вже повністю оснащеними аудіосистемами, магнітолами і програвачами. Але багато хто воліє самостійно підбирати компоненти акустичної системи для свого авто. Вибір автомобільних колонок надзвичайно широкий і крім них пропонується повний набір усього необхідного для їх монтажу та підключення.
Інструкція
1
Автомобільні колонки розрізняються за своєю будовою, за розмірами, за способом монтажу і за кількістю смуг відтворення звуку. За стандартом відтворення звукового сигналу вони поділяються на широкосмугові, багатосмугові, коаксіальні, рознесені з двома і трьома компонентами.
2
При виборі колонок в першу чергу звертайте увагу на їх відповідність технічним стандартам, зазначеним в керівництві до автомагнітоли. Не здійснюйте помилку, набуваючи до магнітоли зі скромними можливостями апаратуру з набагато більш високими характеристиками. Цим ви не поліпшите звучання системи. Набагато простіше придбати більш якісне відтворює пристрій.
3
За розміром колонки бувають 10-сантиметрові, з діаметром 12 см і 16 см. Крім того вони можуть значно відрізнятися за формою і дизайном. Зазвичай аудиоподготовка будь-якого сучасного автомобіля передбачає наявність стандартних технологічних отворів для установки динаміків. При виборі розміру колонок орієнтуйтеся на розміри стандартних технологічних отворів. Вони залежать від марки і моделі авто.
4
Вибираючи колонки для іномарки, дотримуйтеся стандарту, передбаченого виробником при комплектації автомобіля. Особливо ретельно вибирайте динаміки, якщо магнітола машини об'єднана з навігаційної супутникової системою. В цьому випадку колонки будуть підключатися до центрального пульту управління аудіосистемою і неправильно вибрані колонки виведуть з ладу навігаційну систему.
5
Крім того, низькоякісні колонки дешевих виробників можуть створювати перешкоди для прийому супутникового сигналу. Тому вибір динаміків до магнітоли з навігацією проводите з урахуванням рекомендацій фахівців сервісного центру. Якщо головний пристрій поєднане з навігацією, колонки вибирайте тільки серед тих фірм, які рекомендовані заводом-виробником.
6
Для вітчизняних авто колонки вибирайте за правилом: чим голосніше, тим краще. При цьому врахуйте, що недосконалість підвіски і слабка амортизація досить швидко виведуть з ладу всі компоненти акустичної системи. Тому віддайте перевагу колонкам, пристосованим до експлуатації в несприятливих умовах. Головний пристрій, підсилювач, сабвуфер і акустичні системи повинні бути одного виробника.
7
Купуйте всі компоненти аудіосистеми тільки у офіційних представників заводів-виготовлювачів. І звертайте увагу на коректність заповнення гарантійного талона. В цілях збереження гарантії на придбані колонки, встановлюйте їх тільки в ліцензованих станціях технічного обслуговування або сервісах. При самостійній установці колонок ви втрачаєте їх гарантійного обслуговування навіть у разі виявлення прихованого заводського браку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=D-ErWZ6MJHk
Перед тим як займатися купівлею динаміків, необхідно чітко уявляти, як в цілому буде виглядати аудіосистема автомобіля. Також необхідно володіти деякою інформацією про Автоколонки.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, яку акустику ви хочете встановити в автомобіль: коаксильного або компонентну. В коаксильной системі динаміки всіх частот збираються в одному місці. Звук відрізняється гарною якістю відтворення. Компонентна акустична система передбачає роздільне розташування всіх динаміків. Врахуйте, комплекти колонок для такої системи значно дорожче. Звучання їх створюватиме ефект «присутності». В музиці ви з легкістю зможете розібрати гру окремих інструментів.
2
Також задумайтеся про кількість динаміків в авто. Ви можете зробити одно-, дво-, три- і чотирьохсмугову систему. Кожен поддиапазон представляється окремим динаміком. Проста акустична система, яка складається з одного або ж кількох динаміків меншого розміру, жорстко закріплених перед дифузором більшого розміру, являють собою коаксіальну акустичну систему. Їх легко розмістити в автомобілі.
3
Особливу увагу приділіть розмірам динаміків. Якщо ви хочете домогтися глибокого звучання, то не купуйте колонки з діагоналлю 10-13 см. Рекомендується для цієї мети купувати моделі 16-17 см. Саме в них виразно чутні баси. Чим менше діаметр дифузора колонок, тим якісніше буде відтворюватися висока частота звучання.
4
На якість звучання колонок впливають кілька основних параметрів: потужність, чутливість, резонансна чистота. Дану інформацію ви можете знайти в інструкції до моделі.
5
Належна увага приділіть електричної потужності. Вона повинна бути більше, ніж вихідна потужність магнітоли. В іншому випадку вам доведеться зіткнутися з втратою якості звуку. Колонка повинна витримувати тривалий час певну потужність. Дифузор не повинен при цьому отримувати пошкодження. Пікова електрична потужність - це максимально можлива потужність. Роботу в такому режимі гучномовець повинен витримувати протягом короткого часу без ризику пошкодження.
Зверніть увагу
Особливе місце в цьому процесі займають акустичні системи, або Автоколонки, як їх прийнято називати в народі. Вибір автоколонок досить широкий. Як не загубитися в цьому бурхливому потоці пропозицій різних фірм виготовлювачів? Як правильно вибрати відповідну акустику для свого автомобіля?
Корисна порада
Це поняття включає в себе безліч складових, одним з найважливіших серед яких є Автоколонки - мабуть, головний компонент системи для прослуховування музичних композицій в автомобілі. Саме автомобільні колонки, а точніше їх якість і відповідність іншим, доповнюючим все автомагнітоли компонентам, впливають на сприйняття музики і рівень комфорту при її прослуховуванні.