Як відкрити свій маленький магазинчик.

Відкриття свого магазину - один з поширених способів почати свою справу. Що тут складного, міркує майбутній підприємець, адже тільки й треба, що пропонувати покупцеві товар за хорошою ціною і отримувати прибуток. Але не варто забувати, що конкуренція в цій галузі дуже висока, і перш ніж починати цей бізнес, необхідно знати деякі аспекти, які вплинуть на успіх.
Інструкція
1
Одним з головних елементів прибутковості магазину є його розташування. Тому варто особливу увагу звернути саме на цей факт. Можна зняти приміщення на жвавій вулиці в спальному районі або торговому центрі. Хоча орендна плата в торговому центрі дуже висока, відвідуваність тут значно вища, ніж в інших місцях. Магазини, розташовані в промислових районах, особливої вигоди не приносять, тому варто добре подумати, чи варто це робити.
2
Важливу роль в успіху магазину грає його оформлення. Тому його зовнішній вигляд повинен бути привабливим, а експозиція вітрин відповідати тій продукції, яку покупець зможе знайти всередині.
3
Дуже важливо правильно розпланувати приміщення магазину. Необхідно забезпечити вільний вхід, легке переміщення покупців. Ретельно продумайте розташування проходів, торгових площ, службових і допоміжних зон.
4
Не варто нехтувати і рекламою. Особливо вона важлива в перший рік. Якщо продовольчий магазин може обмежитися зовнішньою рекламою, то магазин, спрямований на продаж певного виду продукції, змушений проводити різні акції, роздавати купони, давати рекламу в газети. Витрати на рекламу краще планувати заздалегідь, а також проконсультуватися з фахівцем.
5
Для того, щоб привернути до себе покупців, багато маркетологи радять придумати для своєї торгової точки якесь унікальне пропозиція, яка повинна буде відрізняти вас від конкурентів. Наприклад, це може бути знижка в якийсь певний день.
6
Не варто забувати, що ваш магазин буде періодично піддаватися перевірці різних контролюючих органів. Тому необхідно дотримуватися всіх вимог, які пред'являються до підприємств роздрібної торгівлі.
Чай - напій не тільки корисний і смачний, але і модний. Все більше людей відмовляються від кави на користь улуна, пуеру та інших делікатесних сортів чаю. Їх дарують на свята, привозять з далеких поїздок. Крім того, чай - це чудова ідея для бізнесу. Відкривши невеликий відділ або магазинчик, ви зможете непогано заробляти, а, можливо, і розвинути власну мережу.
Інструкція
1
Оберіть приміщення для майбутнього магазину. Ви можете відкрити крамницю стріт-формату або обмежитися відділом в торговому центрі або супермаркеті. Другий варіант простіше - вам знадобитися зовсім невелика площа, до того ж в хорошому торговому центрі великий потік потенційних покупців. Якщо ви зважилися на відкриття окремо розташованої магазину, правильно виберіть місце. Бажано, щоб ваша лавка розташовувалася на жвавій пішохідній вулиці.
2
Сформуйте асортимент. Ви можете зосередитися на китайських чаях - у них досить цінителів. Однак набагато більш вигідний змішаний формат, коли в одній крамниці продають і рідкісний пуер і європейські суміші з натуральними добавками. Головний принцип спеціалізованого чайного магазину - широкий асортимент і сорти, які не купити в звичайних супермаркетах.
3
Оберіть постачальників. Ви можете працювати безпосередньо з виробниками, однак починати простіше з співпраці зі спеціалізованими компаніями, орієнтованими на магазини, подібні вашому. Вони пропонують хороший асортимент чаю, супутні товари, а при необхідності можуть дати професійні консультації і навіть організувати навчання персоналу.
4
Для початку можна обмежитися 50 сортами чаю і чайних сумішей. Закупити найпопулярніші сорти. Орієнтуйтеся на клієнтів з різними доходами і смаковими уподобаннями. Не відмовляйтеся від чаю в пакетиках - чимало покупців віддають перевагу саме його. Обов'язково включіть в асортимент супутні товари: цукерки, шоколадки, марципани, великий асортимент цукру. Непогано організувати продаж відповідної посуду. Попитом користуються і недорогі подарункові набори, особливо перед святами. Ви можете формувати їх самостійно.
5
Продумайте дизайн свого магазину. Постарайтеся наблизити його до формату продуктового бутіка - ніяких пластикових панелей і блискучого металу. Стіни можна обклеїти шпалерами або оформити декоративною штукатуркою. Купуйте дерев'яні стелажі для чаю, оформіть у відповідному стилі прилавок. Не забудьте про приємні дрібниці. Красиві годинник, постери «під старовину», книги про чай, забавні артефакти начебто декоративних чайників і вантажних самоварів - все це додасть вашій крамниці неповторний шарм.
6
Продумайте способи залучення й утримання покупців. Ваше завдання - зібрати у себе всіх поціновувачів чаю. Запропонуйте їм щось цікаве - щотижневі дегустації новинок, бонуси постійним покупцям, подарункові та дисконтні картки. Зробіть зі своєї лавки не просто торгову точку, але клуб для справжніх цінителів чаю.