Як постелити леноліум.

Лінолеум - сучасний, практичний матеріал для оформлення підлоги. З його допомогою можна порівняно недорого і досить швидко оновити інтер'єр приміщення, зробити його нарядно і тепліше. Домашній майстер цілком може самостійно впоратися з укладанням лінолеуму, треба тільки врахувати деякі основні правила грамотного настилу лінолеуму.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж;
  • - сталева лінійка;
  • - клей-мастика;
  • - склад для холодного зварювання швів;
  • - двостороння клеюча стрічка.
Інструкція
1
Звільніть кімнату від меблів і зніміть плінтуси. Це особливо важливо, якщо працювати буде не професійний майстер. У порожньому приміщенні працювати вам буде значно легше.
2
Підготуйте поверхню, на яку будете стелити лінолеум, вона повинна бути сухою, чистою і гладкою. Якщо в підставі є цвяхи або саморізи - перевірте, чи не випирають Чи капелюшки, при необхідності - забийте їх. Поглиблення обов'язково треба зашпатлевать. Все будівельне сміття і пил слід чисто вимести. Найменша нерівність або маленький камінчик, залишений під лінолеумом, стане з часом дуже помітним і навіть зменшить термін служби покриття підлоги.
3
Розстелите полотно лінолеуму по всій поверхні кімнати, загніть зайві частини на стіни і дайте лінолеуму відлежатися таким чином кілька днів.
4
Подрежьте відлежатися лінолеум по периметру кімнати так, щоб кожна сторона небагато (на 5-10 мм) не доходила до стіни. Ці зазори згодом сховаються плінтусами. У невеликих (до 20 квадратних метрів) приміщеннях і при наявності єдиного полотна лінолеуму процес настилу на цьому завершується і можна встановлювати плінтуси.
5
При необхідності з'єднайте кілька полотен лінолеуму в один. З'єднайте кромки полотен, поєднуючи малюнок. Проріжте обидва полотна гострим ножем. Одержаний шов попередньо з'єднайте з підставою підлоги за допомогою двостороннього скотча, а потім проклейте, використовуючи так звану холодну зварювання - спеціальний клей для закладення швів лінолеуму.
6
Якщо приміщення досить велике - обов'язково наклейте полотно лінолеуму на основу. Скачайте лінолеум в рулон, нанесіть на підставу спеціальний клей-мастику і потроху розкочуйте рулон, притискаючи лінолеум до намазала клеєм поверхні. Намагайтеся сильно розгладжувати лінолеум при наклеюванні, щоб не утворилися пузирі.По завершенні наклеювання лінолеуму на основу підлоги встановіть плінтуси.
Зверніть увагу
Не рекомендується обрізати полотно лінолеуму встик до стіни або навіть із загином на стіну. З часом лінолеум може розтягнутися і піти хвилями.