Як створити садове товариство. створення садового кооперативу.

Створення садового товариства досить нелегка справа, що вимагає організаторських здібностей, але виправдовує всі надії, покладені на нього. Грамотне оформлення документів і залучення всіх членів товариства до активної спільної діяльності приносить результати.
Вам знадобиться
  • - статут товариства;
  • - банківський рахунок;
  • - згоду майбутніх членів товариства.
Інструкція
1
Знайте, що вступ в товариство є справою добровільною. Ніхто не може вирішувати за власника садової ділянки вступати йому в подібну організацію чи ні. Садове товариство діє за статутом, який необхідно прийняти на загальних зборах учасників відповідно до норм. У разі внесення будь-яких змін, всі громадяни довідуються своєчасно. Статут повинен включати наступні положення: назва, цілі, передані повноваження, інвестування, річні звіти.
2
В документах обов'язково прописуйте місцезнаходження садового товариства і термін, на який воно створюється. Товариство повинно володіти метою діяльності, що задовольняє всіх членів. Визначтеся, що вам необхідно для повноцінного функціонування, і які конкретно заходи ви будете проводити в найближчому майбутньому на садових ділянках.
3
Пам'ятайте, що організація і забудова території здійснюється з затвердження проекту планування і забудови. Всі дії здійснюються тільки відповідно до законодавства.
4
Відкрийте банківський рахунок, на який усі учасники товариства вноситимуть внески, щоб все контролювалося документально. Організуйте повний рівень довіри, попередьте всіх учасників про конфіденційність діяльності товариства. Товариство завжди засноване на вірі, але подстрахуйтесь, якщо ви не впевнені в сумлінності.
5
Справи краще вести спільно, щоб не виникало непорозумінь і зайвих запитань. Оформіть необхідні довіреності, якщо того вимагає статут. Така організація справ буде найбільш розумною.
6
Створіть ініціативну групу, зробіть підрахунок голосів, оформите протокол загальних зборів. Якщо необхідно, то можна пройти процедуру реєстрації, надавши при цьому рішення учасників товариства, статут.
Садівниче некомерційне товариство можуть створити власники ділянок, що перебувають на території для ведення садівничої діяльності. Особливістю цих організацій є той факт, що доходи товариства не можна розподіляти між його членами, однак їх можна направити на загальні потреби. Зареєструвати садове товариство можна, підготувавши і направивши документи до підрозділу податкової інспекції.
Інструкція
1
Складіть протокол загальних зборів власників садових ділянок. В документі повинно бути зафіксовано рішення про створення садівницького некомерційного товариства, призначення його правління і голови. Протокол підписується всіма членами загальних зборів.
2
Підготуйте Статут майбутньої організації. Пропишіть в ньому докладно порядок організації садового товариства, права та обов'язки його членів, умови отримання членства. Перелічіть органи управління (голова правління, правління, загальні збори) порядок їх призначення та компетенцію. Опишіть, за рахунок яких коштів (внески членів товариства) буде утворюватися фонд організації, на які цілі він може використовуватися, вкажіть порядок контролю за його витрачанням. В Статуті також повинен бути пункт про дії у разі реорганізації та ліквідації організації.
3
Сплатіть держмито в будь-якому відділенні Ощадбанку за створення юридичної особи. Зверніться з підготовленими документами (протоколом загальних зборів, Статутом садівничого товариства, квитанцією про сплату держмита) в податкову інспекцію. Заповніть заяву на реєстрацію товариства. Рішення про реєстрацію приймається підрозділом податкової служби протягом семи робочих днів. Після отримання державного свідоцтва про реєстрацію юридичної особи замовте друк організації, відкрийте розрахунковий рахунок у банку.
Зверніть увагу
Створення садівницького товариства полегшує життя власникам садових ділянок, так як витрати по їх утриманню та забезпеченню будь-яких потреб (наприклад, підведення електрики, буріння свердловини або пристрій колодязів, вивезення сміття) будуть нести всі члени організації, а організація таких робіт - здійснюватися централізовано.
Корисна порада
Ви можете замовити послугу з реєстрації садівничого некомерційного товариства організаціям, надають юридичні консультації.