Як виховувати ретривера.

Золотистий ретривер - прекрасний компаньйон, ідеальна собака для сімей з дітьми. Однак без належного виховання з чарівного большелапого цуценя може вирости некерований звір. Як перетворити маленького ретривера в дружелюбного, розумного й симпатичного пса - такого, яким він і має бути, згідно породі?
Інструкція
1
Головний принцип виховання будь собаки - послідовність. Ви повинні чітко розуміти, чого хочете її навчити. Ретривер - пес кмітливий і налаштований на контакт, тому прищепити їй необхідні навички нескладно.
2
Врахуйте особливості породи. Ретрівери - дуже контактні і доброзичливі собаки, які прагнуть подружитися з кожним зустрічним. Не дозволяйте цуценяті приставати до перехожих, кидатися лапами на господаря. М'яко припиняйте ці спроби, не кричіть на тварину, не шльопати його. Просто зупиніть рухом руки і твердим голосом скажіть «Фу» чи «Не можна».
3
Не дозволяйте цуценяті грати з нашийником і повідцем і не давайте йому старі тапки, рукавички і туфлі в якості іграшок. Пес не розуміє різницю між старим і новим - в один прекрасний день ви можете виявити свої улюблені чоботи або ремінь безнадійно зіпсованими. Купіть цуценяті спеціальні кісточки, гумові м'ячі - те, з чим він зможе спокійно грати.
4
Ретрівер - дуже привабливий пес. Навряд чи хтось зможе пройти повз нього байдуже. Однак не дозволяйте всім бажаючим гладити свого цуценя. Ласку він повинен отримувати тільки від свого господаря і членів його сім'ї. Врахуйте, що маленьких цуценят взагалі не рекомендується тискати, різко вистачати, тягнути за лапи. Малята дуже крихкі, необережної ласкою можна пошкодити його зв'язки.
5
Не дозволяйте своєму вихованцеві спати на диванах, кріслах і, тим більше, в ліжку. Маленький зворушливий щеня дуже швидко виросте у великого пса, а дитяча звичка до того часу міцно закріпиться. Тварина просто не зрозуміє, чому йому раптом почали забороняти те, що раніше дозволялося. Тому з найперших днів у будинку привчайте малюка до місця. Якщо він заснув на дивані, перенесіть його на підстилку.
6
Не дозволяйте собаці заливисто облаивать перехожих, інших тварин, машини і велосипеди і, тим більше, ганятися за ними. Надмірно порушеної цуценя потрібно відвернути, заспокоїти, перемкнути його увагу. Деякі звички можна і потрібно заохочувати. Наприклад, короткий гавкіт в якості реакції на стук або дзвінок у двері заслуговує ласощі.
7
Караючи собаку, не бийте її, не кричіть - так вона просто не зможе зрозуміти, чого ви від неї хочете. Говоріть строго, з відповідним виразом обличчя. Цуценя можна злегка шльопнути згорнутої в трубку газетою. Якщо пес заслужив покарання, відзвітували його відразу ж після проступку.
8
Ретрівер - досить крупний пес. Далеко не всі перехожі знають, що він добрий і не збирається нікого кривдити. Тому не варто відпускати собаку бігати безконтрольно. На прогулянці по міських вулицях вона повинна йти поруч з вашої лівої ногою, на короткому повідку. Коли ви зупиняєтеся, вихований пес повинен сісти. Привчити цуценя до такої поведінки нескладно. Ретривер - собака слухняна і легко дрессіруемая.
Корисна порада
Якщо ви сумніваєтеся, що зможете самостійно прищепити собаці всі необхідні навички, зверніться до професійних інструкторам. Швидше за все, вам запропонують курс загального дресирування, який пес проходитиме разом з вами. Доведеться витратити кілька місяців на заняття, зате після ви можете бути впевнені в бездоганній поведінці свого вихованця.