Як робити масаж при плоскостопості.

Сплощення склепінь стопи називається плоскостопістю. Воно буває поперечним і поздовжнім. Розрізняють також плоскостопість придбане і вроджене. Частіше стикаються з поздовжнім плоскостопістю. Причина такого захворювання - неправильне внутрішньоутробний розвиток структурних елементів стопи. У зв'язку з відсутністю при плоскостопості амортизуючих властивостей, при ходьбі відбувається швидке стомлення, відчуваються болі в області попереку, а так само в стегнах, стопах, гомілки.
Інструкція
1
Масажуйте литковий м'яз. Масажованого кладуть на живіт, підкладають під його гомілковостопні суглоби валик. Потім застосовуються попеременное і прямолінійний погладжування, вижимання поперечне і клювовидное, різні види розминання.
2
Масажуйте ахіллове сухожилля. Застосовуються різні види розтирання: спиралевидное, прямолінійне, подушечками й буграми великих пальців, фалангами зігнутих пальців колоподібне розтирання.
3
Масажуйте зовнішню сторону гомілки. Для цього необхідно покласти масажованого на спину, підкласти під його коліна валик. Потім чергують прямолінійні і колоподібні погладжування. Розминають фалангами зігнутих пальців і подушечками чотирьох пальців зовнішню сторону гомілки. Роблять вижимання підставою долоні.
4
Масажуйте тильну сторону стопи. У тому ж положенні масажованого треба обхопити його стопу ближньої рукою з боку підошви, а масажні прийоми здійснювати далекої рукою, тобто прямолінійне погладжування, прямуючи від кінчиків пальців до суглоба голеностопа. Подушечками чотирьох пальців розтирають міжплеснових проміжки колоподібними рухами. Потім прямолінійними і колоподібними рухами подушечкою великого пальця, таке ж розтирання подушечкою середнього пальця, завершують колоподібним розтиранням ребром долоні.
5
Масажуйте підошву. Тильною стороною кисті робиться погладжування підошви. В напрямку від пальців до п'яти подушечкою великого пальця проводиться колоподібне розтирання і так само розтирання подушечками чотирьох пальців, прямолінійне розтирання кулаком вздовж і впоперек, колоподібне розтирання гребенем кулака, помірне здавлювання стопи.
6
Щоб зміцнити м'язи, які підтримують внутрішній звід стопи, добре поєднувати масаж з сеансами коррігірующііх вправ.