Як завезти машину в мороз.

Зимовий період експлуатації - найважчий як для власника, так і для автомобіля. Особливо пригнічують проблеми з запуском в морозний ранок після несподіваного похолодання. Для полегшення зимового пуску підготуйте автомобіль відповідним чином до зимової експлуатації і ознайомтесь з деякими прийомами бувалих водіїв.
Інструкція
1
Підготовку почніть з акумулятора. Зачистіть клеми, ретельно затягніть гайки їх кріплення. Якщо акумулятор старий і напівживий, замініть його. Новий акумулятор виберіть відомої марки і великий ємності, уникаючи дешевих китайських і контрафактних російських. Регулярно протирайте поверхню між клемами сухою ганчіркою. На стартере перевірте контакти живлять проводів і герметичність наконечників, що захищають ці контакти. При спробах пустити двигун уникайте тривалої роботи цього агрегату, щоб не спалити його. Крім того, тривале обертання двигуна стартером негативно відбивається на силовому агрегаті машини, особливо якщо він інжекторний з електронним управлінням.
2
Намагайтеся проводити планову заміну масла перед зимовим періодом, щоб воно зберігало свою свіжість в найважчий період у році. Застосовуйте синтетичні види як найбільш пристосовані до морозів. Не економте на покупці якісного масла для свого залізного коня. Консультуйтеся з продавцем і співробітниками сервіс-центру, вибираючи продукцію. І ніколи купуйте мастильні матеріали на ринку і з лотков.Осмотріте свічки. При виявленні на них ушкоджень, замініть їх на якісні. Краще, якщо ви заміните весь комплект безпосередньо перед настанням холодів. Для продовження терміну їх служби не заправляйтеся дешевим бензином. Дідівський метод прожарювання свічок в мороз на вогні для сучасних моторів даремний.
3
Перевірте стан високовольтних проводів, звертаючи увагу на відсутність тріщин ізоляції. Не намагайтеся усунути їх водовідштовхувальними спреями - краще замінити весь провід. Перевірте і замініть при необхідності кришку трамблера. Не використовуйте китайські або вживані дроти: від такої заміни НЕ БУДЕ толку. Перевірте стан масла в коробці передач і замініть його при необхідності. Особливо актуально це для автоматичних коробок. Взимку власники АКПП потрапляють в більш гірші умови, ніж власники РКПП, бо пуск автомобіля з АКПП з буксира може вилитися в ремонт коробки.
4
Слідкуйте за рівнем палива, щоб не допускати заповнення менше половини бака. Це потрібно для того, щоб скапливающаяся на дні вода не потрапляла в паливну магістраль і не замерзла там на морозі. І завжди заправляйтеся тільки на хороших заправках.Перед запуском двигуна на сильному морозі вимкніть усі споживачі електрики: вентилятор отопітеля, фари, аудіосистему, кондиціонер, обігрів заднього скла. Якщо акумулятор холодний, підігрійте його, включивши фари на 30 сек. Проверніть двигун стартером, не пускаючи відразу. Після цього почніть основні спроби запуску, не забувши вичавити зчеплення. Якщо спроба не вдалася, виждіть 30-секундну паузу перед наступною спробою. Не чіпайте педаль газу - система упорскування повинна сама забезпечити подачу потрібної кількості палива. Проведіть не більше 5-7 спроб з паузами 30 сек між ними.
5
Якщо двигун так і не запустився, видаліть вологу з високовольтних проводів за допомогою спрея (WD-40). Заздалегідь приєднавши дроти до акумулятора, попросіть «прикурити» в іншого водія. При цьому не забувайте робити паузи між спробами запуску. Якщо і цей спосіб не допоможе, пробуйте завести з буксира. При цьому заздалегідь домовтесь про сигнали з водієм буксировщика і включіть другу або третю передачу.Как тільки двигун заведеться не давайте йому стихнути, акуратно натискаючи педаль газу. Відразу вичавіть зчеплення і вимкніть передачу. Дайте мотору прогрітися, збільшивши обороти двигуна до 1200-1500. При цьому двигун прогріється набагато швидше, а акумулятор трохи зарядиться. І не забудьте прогріти автоматичну коробку передач, щоб не пошкодити її.