Як підключити диск з командного рядка. підключення мережевого диска в Досе.

Іноді виникає необхідність у здійсненні деяких дій в сучасній операційній системі без використання можливостей, що надаються графічним інтерфейсом. В ОС Windows для цього існує емулятор інтерфейсу командного рядка , за допомогою якого можна, наприклад, підключити мережевий ресурс, скориставшись спеціальною DOS-командою net use.
Інструкція
1
Почніть з відкриття терміналу командного рядка - спочатку натисніть клавішу win і виберіть в меню команду «Виконати». Якщо у вашій версії ОС цього пункту в головному меню немає, то використовуйте гарячі клавіші win + r. Потім введіть три букви cmd і натисніть клавішу enter.
2
Скористайтеся для підключення мережевого диска командою net use. У цій команді необхідно вказати літеру, яку слід присвоїти подключаемому мережевого диску, мережеве ім'я комп'ютера, на якому цей диск (папка, привід і т.д.) фізично розміщений, і ім'я мережевого ресурсу, присвоєне на тому комп'ютері подключаемому диску. Наприклад, для підключення папки з мережевим ім'ям sharedDocs, яка знаходиться на жорсткому диску комп'ютера, що має в мережі ім'я mainComp, і присвоєння цьому мережевого диску літери G, команду слід написати так: net use g: \ mainCompsharedDocs. Замість імені комп'ютера можна використовувати його IP-адресу. Наприклад: net use g: \ 192.168.0.1sharedDocs. Після введення натисніть клавішу enter і мережевий диск буде підключений.
3
Вказуйте в цій же команді ім'я користувача і призначений йому пароль, якщо він необхідний для підключення до мережного ресурсу. Наприклад, якщо для наведеного в попередньому кроці зразка підключення до мережного комп'ютера mainComp вимагає пароля myPass і він призначений користувачеві myName, то команду треба доповнити ключем u із зазначенням цих даних: net use g: \ mainCompsharedDocs/u: myName "myPass".
4
Додавайте ключ persistent зі значенням yes, якщо створюване командою net use підключення мережевого диска потрібно автоматично відновлювати і після наступного завантаження комп'ютера. Наприклад, зразок з другого кроку в цьому випадку повинен виглядати так: net use g: \ mainCompsharedDocs/persistent: yes.
5
Використовуйте ключ delete, якщо виникне необхідність відключити мережевий диск. Наприклад, команда net use g:/delete відключить диск G. Для одночасного відключення всіх мережевих дисків використовуйте зірочку замість літери: net use */delete.