Як виростити люфу.

Люфа, інакше звана мочалочной гарбузом, є однорічним ліаноподібних рослиною. Батьківщиною люфи вважається Індія. Плоди рослини традиційно використовуються для виготовлення мочалок. Останнім часом стало дуже популярним мило, до складу якого входить люфа. Як же виростити «мочалку» на своєму городі?
Інструкція
1
Люфа є теплолюбних рослиною, тому висаджувати її в грунт рекомендується у вигляді розсади. Насіння рослини потрібно посіяти на початку квітня. Помістіть насіння люфи в розчин марганцівки на 15-17 хвилин. Ретельно промийте водою і викладіть на вологий мох на три доби. Потім висадіть проросле насіння в горщики з торфом, накрийте поліетиленовою плівкою і залиште в теплому місці. Через 5-6 днів з'являться сходи.
2
Підготуйте грунт для пересадки люфи. Ця рослина віддає перевагу рихлим, теплі і добре удобрені грунту. На один квадратний метр посівної площі необхідно внести 2 столові ложки фосфорних добрив, половину відра гною, 1 склянка деревної золи і 1 столову ложку калійного добрива. Місце для посадки люфи має бути захищене від вітру.
3
Висадите розсаду. Пророщену люфу висаджують в підготовлений грунт на початку травня. Розсаду слід висаджувати рядами на гребені. Відстань між лунками має становити, як мінімум, один метр. Покладіть на дно лунки 1/2 склянки деревної золи і 2 літрові банки перегною. Ретельно перемішайте все з землею і полийте слабким розчином марганцовкі.В залежно від обсягів посівної площі необхідно спорудити ті чи інші опорні конструкції. Для великих площ зазвичай використовують дротяні шпалери. Дана конструкція складається з двох рядів дроту, прикріпленої до кілків. Відстань між кілками має становити 5 метрів. Для висадки окремих рослин в кожну лунку увіткніть жердину. Також можна висадити люфу близько огорожі. Стебла рослини в міру їх відростання необхідно в декількох місцях прив'язати до опор.
4
Відразу після висадки треба поливати люфу 1 раз на тиждень (весь травень). З червня і до середини вересня - 2 рази на тиждень. Далі, аж до дозрівання, полив проводиться рідше. У період вегетації рослини потрібно, як мінімум, три рази розпушувати грунт.
5
На початку росту люфи необхідно видаляти всі бічні гілки рослини. Головне стебло рекомендується прищипнуть на відстані 3 м - це прискорить визрівання плодів. У процесі росту потрібно видаляти пізні або деформовані плоди. При правильному догляді з однієї рослини можна буде зібрати від 3 до 8 плодів.
Люфа відома всьому світу, як мачульна гарбуз, яка здатна досягати до 5 метрів в довжину. Ця рослина дуже чутливе, воно може загинути при найменшому холоді. Люфа виростає на легких родючих ґрунтах і розташовує свою кореневу систему на її поверхні. З люфи отримують мочалку і мило. Тіло, оброблене такий мочалкою або милом омолоджується, здатне швидко вбирати вітаміни і речовини, корисні для організму людини.
Інструкція
1
Люфа - рослина, яка любить тепло і виростає тільки в тих місцях, які повністю захищені від вітру і протягів. Для цієї рослини необхідна поживна пухкий грунт добре удобрена і оброблена.
2
Висаджуються насіння люфи в глибокі ями (40 на 40 см завглибшки до 30 см). При цьому яма наполовину наповнюється гноєм. Така кількість добрив потрібно на увазі того, що рослина має досить велику листову масу і багато плодів. Так як люфа має досить довгий період вегетації, її слід висівати розсадним способом.
3
Насіння люфи перед посадкою слід ретельно прогріти при температурі 40 ° С протягом цілого тижня, після чого посіяти і чекати сходів, які почнуть з'являтися через 5-6 днів. Починають сіяти люфу в той же період, що і насіння огірків (початок квітня).
4
Саму ж розсаду слід висаджувати на підготовлений грунт на початку травня. Грунт має бути обов'язково удобрена. Так, на 1 гектар посівів слід просочити грунт розчином наступного складу: 60 тонн гною, 400 кг аміачної селітри, 500 кг суперфосфату і 200 кг сульфату калію.
5
Поливати люфу слід якомога частіше. На початку, коли рослина ще не зміцніло й не надто розвинене, полив слід здійснювати один раз на тиждень, з червня і до вересня кількість поливів слід збільшити вже до двох разів на тиждень, а потім знову повернутися до одного.
6
Необхідно для вирощування люфи розпушувати грунт, як мінімум 3 рази за період вегетації. Що б рослина добре розвивалося і приносило бажаний результат, необхідно встановити спеціальні опорні конструкції, по яких пустити стебла люфи. При цьому їх слід в деяких місцях опори легенько прив'язати до конструкції. Якщо це не передбачити, може статися так, що плоди будуть формуватися неправильно і мати пошкоджену форму.
7
На самому початку росту рослини все докові стебла слід видалити, а погані і пізно з'явилися плоди прибрати, залишивши на кожному з рослин, приблизно по 7-10 плодів.