Як знайти несправність електропроводки. будинки гасне світло а пробки не вибиває.

Багато з вас стикалися з ситуацією, коли спрацьовує автомат захисту та в квартирі гасне світло. Спрацьовування автомата захисту свідчить про замикання в проводці або, як мінімум, про сильну перевантаження. Вибір в такій ситуації зазвичай невеликий - викликати електрика або спробувати знайти несправність електропроводки самому.
Інструкція
1
Для початку перевірте, які електроприлади були включені в момент спрацьовування автомата захисту. Можливо, в одному з них сталося замикання або ви одночасно включили кілька занадто потужних приладів, і автомат захисту, не розрахований на такий струм, відключився.
2
Якщо після відключення електроприладів і включення автомата захисту світ з'явився і автомат більше не вимикається, то несправний один з відключених електроприладів. Найбільш часто замикання відбувається в шнурі живлення. Уважно огляньте всі шнури - швидше за все, ви знайдете ділянку почорнілій ізоляції. В цьому місці і сталося замикання. Подібна несправність найбільш характерна для прасок.
3
У тому випадку якщо всі електроприлади вимкнені, а замикання збереглося і автомат захисту при спробі його включити тут же вибиває, перевірте проводку. Головна задача на цьому етапі - виявити ділянку, на якому сталося замикання. Для цього розкрийте електричні коробки і по черзі від'єднуйте дроти, провідні в ті чи інші кімнати. Потім включайте автомат захисту - якщо, при відключенні проводів, провідних в одну з кімнат, світло загоряється і автомат більше не вибиває, то ви знайшли ділянку з замиканням.
4
Можливо, замикання сталося в розетці або вимикачі освітлення в цій кімнаті. Розберіть і перевірте їх. Якщо замикання знайдено, усуньте його і знову підключіть дроти в електричній коробці. Пам'ятайте про правила безпеки - працюйте тільки при відключених автоматах захисту. Відключаючи дроти, запам'ятовуйте, як вони з'єднуються: де фазові, а де нульові. Слідкуйте, щоб в коробці між нульовими і фазовими проводами не було замикання.
5
Друга, менш поширена ситуація, пов'язана з обривом фазового або нульового проводу. Світло при цьому гасне у всій квартирі або в деяких кімнатах, автомати захисту не відключаються. Якщо світло є хоча б в одній кімнаті або коридорі, обрив слід шукати далі по проводці.
6
Щоб дізнатися, який провід обірваний - нульовий або фазовий - вимкніть всі електроприлади і пробником перевірте напругу на контактах розетки в кімнаті, де немає світла. Якщо на фазовому проводі є напруга, то обірваний нульовий. Якщо напруги немає, обірваний фазовий. Подібні обриви характерні для старих будинків, в основному сільських, де стіни за довгі роки дають усадку, а то і мають тріщини.
7
Участок проводки, в якому виявлено обрив, замінюють. Якщо проводку НЕ утаплівают в стіну, а пускають по верху, її обов'язково закривають кабель-каналом, що оберігає від загоряння у випадку замикання. У приватному будинку при зміні проводки частина її можна пустити по горищі, закривши гофрой. Підійде гофра діаметром 16 мм.