Як пересадити і доглядати за орхідеєю. Як доглядати за орхідеєю і Як пересодіть її.

Орхідея, як кімнатна культура, вимагає підвищеної уваги квітникаря, і тому існують свої секрети при догляді за нею. Крім того, через якийсь час перед вами постане питання: як пересадити орхідею в нову квіткову миску. Щоб рослина не загинуло, слід знати технологію цього процесу.
Вам знадобиться
  • - спеціальний грунт для орхідей;
  • - квітковий горщик з отворами.
Інструкція
1
Не можна пересаджувати орхідею в період цвітіння. Пересадку слід проводити тільки при наявності неякісного грунту, який може завдати шкоди коріння рослини. Зовнішній вигляд орхідеї «підкаже» вам, що пора проводити пересадку: пожовклі, мляві листя рослини, пониклі головки квітки.
2
Для проведення процедури пересадки необхідно придбати спеціальний грунт для орхідей, квітковий горщик з отворами на дні для циркуляції повітря, відповідний за розміром для рослини (приблизно 2 см вільного простору від стінок миски повинно залишитися, якщо опустити в неї коріння квітки) , керамзит. Добре промийте нову миску, продезінфікуйте ножиці спиртом або прожарити на вогні.
3
Перед пересадкою орхідею слід полити, щоб її коренева система розм'якшилася. Акуратно виймайте рослину з горщика, розплутуючи коріння і вибираючи залишки колишнього грунту. Уважно перегляньте корінці: жовті, білі, м'які на дотик видаліть? це хворі коріння. Зрізи присипте бактерицидним засобом (активованим вугіллям, меленою корицею або товченим деревним вугіллям). Тепер необхідно просушити корінці. Залиште орхідею на відкритому повітрі на 2 години.
4
Підготуйте горщик для посадки: насипте керамзит (на 1/3 висоти горщика), перший шар грунту для орхідеї. Акуратно висаджуйте рослина, засинаючи навколо і ущільнюючи, щоб не залишалося порожнеч між країнами. Для зміцнення орхідеї слід поставити підпірку і прив'язати до неї квітку.
5
Поставте пересаджене рослина в місце, де немає прямих сонячних променів, і зволожите повітря навколо неї. Перший полив здійсните не раніше, ніж через тиждень, а добриво грунту - через місяць.
6
Тепер кілька порад по догляду за орхідеями. Поливати ця квітка слід тільки після повного висихання грунту. Наявність дренажу на дні горщика допоможе позбутися від надлишків води. Здійснюйте полив рослини в першій половині дня фільтрованої теплою водою 35-40 ° С. Не забудьте зволожувати повітря навколо орхідеї. Через годину після поливу слід видалити залишки води ганчірочкою з листя, а білі розлучення, якщо вони з'явилися, протерти розведеним водою лимонним соком у співвідношенні один до одного.
7
Орхідея - світлолюбна рослина, але слід оберігати її від потрапляння прямих сонячних променів. Рослина не живе в сухості і пилу, любить «прогулянки» на свіжому повітрі, але без протягів і вимагає розсіяного світла не менше 10 годин на добу. Температура в приміщенні, де росте орхідея, повинна коливатися в межах від 18 до 25 ° С.
8
Якщо ви будете правильно доглядати за орхідеєю , вона буде довго радувати вас своїми благородними яскравими квітами.
Орхідеї потрібно пересаджувати періодично і вчасно. При цьому квітам не особливо потрібні просторі горщики. Для них набагато важливіше знаходитися регулярно в свіжому субстраті, щоб до коріння надходило достатньо повітря, і горщик міг рівномірно просихати. Субстрат з часом ущільнюється і розкладається, а коріння отримують менше повітря, ніж потрібно. Тому й потрібно орхідеї під час пересаджувати.
Інструкція
1
Робити це потрібно раз на рік-два. Кращий час для пересадки - це рання весна, що символізує початкову фазу розвитку всіх рослин. Субстрат можна оновлювати з пізнього літа і до ранньої осені. Взимку під час їх цвітіння орхідеї пересаджувати не рекомендується, інакше квітки не встигнуть оговтатися. Влітку в спеку теж квітка краще не пересаджувати. Знову придбану орхідею краще пересадити відразу після цвітіння у використовуваний вами субстрат.
2
Важливу роль при пересадці відіграє також дренажний шар, який краще робити з глиняних черепків, пластівців стиропора або гальки. Цей шар забезпечить відведення води від коренів, для яких шкідливо постійно перебувати у воді. Обов'язково візьміть свіжий матеріал для дренажу та новий горщик (або старий дезінфікувати).
3
Порядок дій при пересадці: відокремте орхідею від горщика, розімніть його гарненько з усіх боків і вдарте злегка по дну горщика. Потім повністю видаліть весь старий субстрат.
4
Далі продезінфікованими вогнем ножицями відріжте відмерлі корінці (якщо такі є), старі і відмерлі цибулини. Продезінфікуйте великі рани порошком деревного вугілля.
5
Тепер наповніть горщик матеріалом для дренажу на чверть. Присипте шар невеликою кількістю землі. Тепер візьміть орхідею, вставте її в горщик, повертаючи при цьому в різні боки. Так само розмістіть в горщику коріння, які звисали до цього через краї посудини. Будьте обережні з твердими країнами, які є особливо крихкими.
6
Наповніть горщик рівномірно з усіх боків субстратом. Також злегка ударяйте горщик об стіл, щоб дати субстрату проникнути в простір між коренів. При цьому коренева шийка рослини повинна знаходитися над субстратом. Полийте рослину через день-два, не раніше. Інакше разом з водою в незагоєні ранки проникнуть хвороботворні бактерії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N1USt7wo_t4