Як економити папір.

Необхідність економити папір викликана кількома причинами. По-перше, екологічна ситуація на планеті погіршується з кожним днем, і одна з причин - в тому, що безліч дерев вирубується для того, щоб не зупинявся процес виробництва паперу. По-друге, на покупку цього витратного матеріалу витрачаються значні кошти.
Інструкція
1
Читайте електронні книги. Сьогодні у продажу є повністю нешкідливі для очей пристрої, засновані на технології так званих електронних чорнилі. Екран у них не світиться, а значить, не створює додаткове навантаження на ваші очі. Книга на електронному чорнилі сприймається органами зору так само, як і звичайний папір.
2
Замість звичайного щоденника заведіть електронний. На такі вироби, як блокноти та записники, витрачається величезна кількість паперу. Іноді без них не обійтися, наприклад, якщо ви малюєте, то вам обов'язково потрібно скетч-бук. Але для планування справ можна використовувати електронну записну книжку або щоденник в телефоні. Вони часто набагато зручніше паперового варіанту, так як ще й нагадують про події.
3
В офісі використовуйте білі дошки і спеціальні маркери, замість того, щоб розклеювати стікери-нагадувалки на робочих столах і комп'ютерах. Дошка не загубиться, та й помітна вона набагато краще, ніж маленька наклейка.
4
Ксерокопії і роздруківки великої кількості документів в офісі найчастіше практично не потрібні, але їх роблять «для порядку». Для внутрішніх потреб офісу намагайтеся використовувати більше електронних документів, які можна переслати поштою.
5
Не надто важливі документи роздруковуйте на оборотах вже використаних аркушів. Так ви зможете знизити кількість витрачається папери практично вдвічі.
6
Намагайтеся купувати продукцію, виготовлену способом вторинної переробки. Таким чином проводиться папір для офісів, а також туалетна. На упаковці цих товарів обов'язково буде написано, що вони зроблені з переробленої сировини.
7
Не забувайте здавати старі журнали, книги, використану папір для принтера і шкільні зошити дітей в макулатуру.
Практичне використання побутової та комп'ютерної техніки передбачає грамотний витрата ресурсів. Зменшення споживання деяких з них дозволить не тільки заощадити витрачені кошти, але і збільшити термін служби. Наприклад, розглянемо економне споживання ресурсів картриджів принтера.
Вам знадобиться
  • - операційна система сімейства Windows;
  • - принтер зі встановленими драйверами;
  • - текстовий редактор.
Інструкція
1
Найпоширенішим способом зменшення споживання ресурсів картриджа є активування опції «Економного споживання». Більшість моделей принтерів сьогодні вже йдуть з такою налаштуванням на борту. Для перевірки працездатності даної опції необхідно відкрити документ через будь-який текстовий редактор (Блокнот, Notepad, MS Word).
2
У вікні програми натисніть верхнє меню «Файл» і виберіть пункт «Друк». Перед вами з'явиться вікно налаштування друку. Натисніть кнопку «Властивості», щоб перейти до програмного контролю драйвера пристрою. Знайдіть вкладку, на якій є налаштування відображення графіки при друку, і поставте позначку навпроти рядка «Режим економії принтера». Якщо тут же ви побачите розширені налаштування, рекомендується змінити щільність зі значення «Нормальний» на «Світлий».
3
Для економії деякі користувачі просто змінюють кольору при друку. Наприклад, під час друку погано помітних ліній на монохромному картриджі використовується текст яскравих кольорів (червоний, салатовий і т.д.). Цей спосіб не є панацеєю при кольорового друку.
4
Зверніть увагу на якість використовуваного наповнювача картриджа, будь він хоч струменевий, хоч лазерний. Вторинна заправка неякісними витратними матеріалами призводить до зменшення терміну придатності, що саме по собі є причиною великої витрати матеріалів.
5
Також не варто забувати, що частина фарбувальних речовин залишається всередині корпусу принтера. Приміром, друкована головка, яка має властивість накопичувати чорнило або тонер, з часом друкує більш блякло. Причина криється в наростанні невживаної фарби і як наслідок - неповне зіткнення з папером. Зовні може здатися, що принтер виводить бліді текстури на папері.