Як зняти форсунки.

Демонтаж форсунок - операція, яку багато автолюбителів виконують самостійно, не звертаючись за допомогою до фахівців з автосервісу. Найчастіше необхідність зняти форсунки виникає в тому випадку, коли їх робота здається незадовільною - з метою перевірки і, якщо знадобиться, подальшої заміни. Вивчивши інструкцію і дотримуючись всіх її приписами, зняти форсунки зможе навіть людина, яка вперше займається ремонтом автомобіля.
  1. Для того, щоб зняти і перевірити форсунки, вам знадобиться пара зручних викруток (одна з них повинна бути короткою, а інша - довжиною) - з їх допомогою в зможете зняти різні фіксатори, за допомогою яких кріпляться форсунки. Якщо ви плануєте згодом встановлювати фіксатори назад, потрібно буде скористатися маленькими круглогубцами або довгим пінцетом.
  2. Спершу необхідно від'єднати регулятор холостого ходу (на вигляд він нагадує невеликий бочонок з роз'ємом і двома патрубками) від кожного з патрубків. Роз'єм необхідно зняти і відкласти в сторону, попутно можна провести його очистку. Крім того, доведеться також від'єднати і тонкий патрубок вентиляції відсмоктування картерних газів, інакше він може завадити вам при роботі. Виявити його нескладно - він з'єднує клапанну кришку з корпусом дросельної заслінки.
  3. Акуратно витягніть фіксатори, якими закріплена шина управління форсунками - вона являє собою чорну планку, закріплену безпосередньо над форсунками і забезпечену проводами і роз'ємами з обох сторін. Знявши фіксатори, можна знімати шину.
  4. Тепер необхідно витягти фіксатори, якими форсунки кріпляться до паливної планці. Сама ж паливна планка також підлягає демонтажу (знімати її потрібно гранично акуратно, поперемінно піднімаючи її кінці). Будьте готові до того, що в момент демонтажу з паливної планки буде текти бензин. Тому всі роботи необхідно здійснювати при остиглому двигуні, курити під час роботи строжайше забороняється, - наслідки можуть бути жахливими.
  5. Після того, як всі вищеперелічені маніпуляції будуть проведені, ви отримаєте доступ до форсунок і зможете витягти їх, відсуну в сторону шланги і дроти. Іноді для того, щоб висмикнути форсунки з двигуна, доводиться докласти серйозне фізичне зусилля. Постарайтеся в процесі зняття форсунок не втратити гумові колечка ущільнювачів, які є на форсунках з обох сторін.