Як навчити дитину музиці.

Методик і порад, як краще вчити дитини музиці, існує безліч. Зрозуміло, всі діти різні: те, що з легкістю дається одному, може викликати труднощі в іншого, тому загальних, універсальних способів тут немає. Тим не менш, всім батькам не завадило б дотримуватися деяких правил, які допоможуть дитини долучити до музиці.
Інструкція
1
Ще коли дитина зовсім маленький, намагайтеся під час його неспання включати музику - природно, тиху, мелодійну, найкраще витриману в мінорних тонах. Самі наспівуйте йому пісеньки. Зрозуміло, утримайтеся від надто різких, ритмічних звуків! Музичний стиль типу «хеві метал» тут абсолютно недоречний, навіть якщо ви є його гарячими прихильниками.
2
Коли він трохи підросте, починайте вчити його ритму. Хлопайте його долоньками в такт музиці, похитуйте, посадивши на коліно. Після того, як він почне ходити, вчіть його притупують ніжками в такт мелодії. Навчання, як правило, йде досить швидко, і доставляє маляті непідробне задоволення.
3
Навчіть малюка розрізняти звуки по висоті. Тут вже батьківська фантазія може розгулятися на славу! Імітуйте будь-які звуки, наприклад, дзижчання комара або бджоли, мукання корови, гудок сирени пароплава. І обов'язково вказуйте: «Ось цей звук - високий!», «А цей - низький!»
4
Після чого можна вже переходити до запам'ятовування того, як звучить та чи інша нота. Краще всього, якщо у вас вдома є фортепіано. Вибравши для початку якісь дві клавіші, відповідні досить різним за звучанням нотах, кілька разів поперемінно натисніть кожну з них. Переконайтеся, що дитина запам'ятав і звучання, і назва нот. Потім попросіть його відвернутися, або закрийте йому очі долонею, і натисніть одну клавішу. Завдання дитини - безпомилково вгадати, яка нота прозвучала. Поступово ускладнюйте цю вправу: збільшуйте кількість клавіш, скорочуйте інтервали між ними.
5
Найголовніше - обов'язково вносите в навчання елементи гри! Малюк повинен з самого початку сприйняти це не як тяжку нудну обов'язок, а як веселу розвагу. Особливо, коли він почне вчитися самостійно видобувати звуки. Причому, тут можна використовувати не тільки музичні інструменти (у тому числі, іграшкові), але й буквально «що під руку підвернеться». Наприклад, пляшки, заповнені водою до різного рівня, дзвіночки, металеві трубочки.
6
Віддавати чи дитини в музичну школу - особиста справа батьків. У будь-якому випадку, слід врахувати бажання самого дитини , підібрати хорошого педагога.