Як відмовитися від телебачення.

Телевізор подібний судині. Сам по собі він нейтральний, а його вміст залежить від того, чим його наповнили. Але якщо ви не в змозі себе контролювати, і дивіться все підряд, задумайтеся над тим, щоб повністю відмовитися від телебачення .
Інструкція
1
Спочатку подумайте, чи необхідний повна відмова від телебачення саме вам. Адже, відмовившись від нього саме повністю, можна разом «разом з водою виплеснути й дитини». Незважаючи на те, що більшість телепередач сьогодні абсолютно не несе інформації, що сприяє розумовому розвитку, невеликий відсоток «розумних» передач транслюється і сьогодні. Заздалегідь візьміть програму телепередач і ще перед початком тижня відзначте в ній такі. Дивіться тільки їх, а якщо ви не можете в цей момент бути присутнім вдома, запишіть їх і подивіться вечорів.
2
Чи не розглядайте інтернет як більш інтелектуальну заміну телебаченню. Якщо телевізор можна порівняти з посудиною (див. Вище), то інтернет - з містом, в якому є як музеї, так і казино. І що з цього відвідувати, залежить тільки від вас, від ваших уподобань і сили волі.
3
Якщо у вас ще немає цікавого хобі, обов'язково обзаведіться таким. Виберіть його відповідно до своїх уподобань і навичками, головне, щоб воно передбачало творчість, творення. Це може бути, наприклад, моделизм, електроніка, образотворче мистецтво. Маючи захоплення, витрачаючи вільний час, який, як відомо, у кожного обмежена, саме на нього, ви будете змушені менше дивитися телевізор, а інтернет станете розглядати лише як джерело інформації з цього хобі - на те, щоб користуватися мережею бездіяльно, безцільно, вільного часу у вас просто не залишиться.
4
Часом «побачити телебачення зсередини» набагато цікавіше, ніж все життя залишатися лише його глядачем. Запишіться на вихідні в масовку на будь-яке телешоу - сьогодні це просто. Така зйомка кілька втомлює, зате, побувавши «по ту сторону екрана» улюбленого ток-шоу або телегри, ви напевно кілька втратите інтерес до цієї передачі, оскільки процес її зйомки більше не буде представлятися для вас загадковим. До того ж, за участь в масовці ви отримаєте невеликий гонорар.
5
Підступність телебачення полягає ще й у тому, що воно утримує глядача вдома на дивані, викликаючи тим самим гіподинамію. Радіо в цьому відношенні куди краще хоча б тому, що його можна слухати в навушниках хоч під час бігу підтюпцем, хоч в тренажерному залі, хоч в турпохід. Кишеньковий телевізор або телефон із вбудованим телевізором в якості заміни радіо не розглядайте, оскільки під час занять спортом вам доведеться безперервно дивитися на екран, що дуже незручно. Краще налаштуйте в тому ж телефоні безлімітний інтернет, що дозволить вам слухати в будь-якому місці інтернет-радіо.
6
Не піддавайтеся на поради винести телевізор з дому. Такий крок навряд чи сподобається вашим домашнім. Краще покажіть їм особистий позитивний приклад: наприклад, якщо ви самі будете відмовлятися від перегляду телепередачі під приводом того, що у вас з'явилося цікаве хобі, вони напевно зацікавляться їм і теж захочуть захопитися.
7
Навчіться аналізувати інформацію, отриману з телепередач. Не вірте сліпо всьому, що говорять з екрану, особливо, якщо мова йде про рекламної інформації.
8
Рушайте на відпочинок всією сім'єю в місце, де телевізора немає. Повернувшись, подумайте: чи багато ви втратили, не дивлячись його? Задайте те ж питання і іншим членам родини. Спробуйте не по телевізору все підряд і вдома хоча б тиждень після повернення - раптом сподобається, і ви захочете продовжити експеримент?
9
Візьміть електронний годинник з функцією секундоміра, який можна запускати і зупиняти. Порахуйте, скільки часу ви втрачаєте за день, дивлячись телевізор. Подумайте, на що корисне можна було б витратити цей час. Або хоча б робіть домашні справи одночасно з переглядом передач, а не сидячи на дивані перед телевізором нерухомо.
10
Щоб ваші діти не могли дивитися по телевізору все підряд, використовуйте в апараті спеціальну функцію «замка від дітей». Відгороджуватися їх від передач, здатних викликати нервове перенапруження, що містять сцени насильства та еротики. Але нехай серед дозволених будуть не тільки дитячі програми. Ні в якому разі не забороняйте дітям дивитися наукові передачі, навіть якщо вони здаються вам незрозумілими і складними для розуміння. Багато з них здатні принести дитині навіть більше користі, ніж дитячі.