Як порахувати свій прожитковий мінімум.

Деякі люди поняття не мають, скільки треба грошей, щоб прожити протягом місяця або півроку. Пов'язано це з тим, що витрати ведуться хаотично, в міру необхідності і появи доходів. Якщо взяти ситуацію під контроль, можна впорядкувати витрати і знайти зайві гроші на те, про що давно мріяли.
Інструкція
1
Визначте щомісячні та річні витрати по всіх квитанціями. Деякі витрати можуть мати плаваюче значення, в залежності від пори року та інших факторів. Окремі квитанції оплачуються раз на рік, наприклад, податок на нерухомість. Розпишіть приблизні витрати по місяцях, щоб бачити, як змінюються витрати протягом року.
2
Додайте до списку виплати по кредитах та інші борги. Згадайте гроші, взяті в борг у друзів або родичів, які не потребують швидкого повернення. Такі заборгованості можуть висіти на совісті довгий час, якщо не запланувати повернення. Розпишіть по місяцях і ці витрати.
3
Складіть список кімнат і шаф. У деяких випадках потрібно розписати окремі полки, на яких зберігаються витрачаються предмети. Не забудьте включити в список холодильник.
4
Запишіть необхідні матеріали і предмети по кожному пункту списку, отриманого на третьому кроці. Список кімнат, шаф і полиць допоможе згадати найдрібніші деталі: батарейки, лампочки, клей, нитки, сміттєві пакети, зубна паста - пишіть все, що вимагає періодичного оновлення.
5
Сформуйте загальний стратегічний список із зазначенням зразкових цін. Якщо сумлінно виконали роботу, вийшов річний план витрат, з конкретизацією по місяцях. Тепер не будете бездумно витрачати гроші в надії на найближчу получку.
6
Складіть другий список, отриманий через видалення необов'язкових покупок. Щось відноситься до предметів розкоші, навіть якщо ви так не вважаєте. Викресліть такі речі, залишивши найнеобхідніше. Сума, що залишилася обов'язкових витрат показує величину індивідуального прожиткового мінімуму .
7
Зробіть перевірку. Протягом місяця збирайте чеки про всі покупки і витратах. Записуйте кожен витрачений рубль. Може з'ясуватися, що при плануванні забули вказати витрати на проїзд і т.д. Перевірка на практиці допоможе скорегувати список в потрібну сторону.