Як знайти масу речовини, якщо відомий обсяг. Як знайти масу речовини знаючи кількість речовини.

Маса речовини - це та міра, за допомогою якої впливає тіло на свою опору. Вона вимірюється в кілограмах (кг), грамах (г), тоннах (т). Знайти масу речовини , якщо відомий його обсяг, дуже легко.
Вам знадобиться
  • Знати обсяг даної речовини, а також його щільність.
Інструкція
1
Обсяг - це здатність тіла вмістити в себе певну кількість якого-небудь матеріалу, вона вимірюється в м ?, см ?, км? і т.д. Тому для знаходження маси тіла потрібно знайти тільки лише щільність його речовини .
2
Щільність - фізична величина, яка визначається як відношення маси даного тіла до того обсягу, яке воно займає. Згідно з цим визначенням, щільність вимірюється в кг/м ?. Звідси ж випливає і вид формули для знаходження щільності якого-небудь речовини : p = m/VЕтой формулою не доведеться часто користуватися, адже практично всі щільності речовин уже відомі і підраховані. Всі ці дані є в таблиці густин.
3
Тепер, розібравшись з відсутніми даними, можна взятися за знаходження маси речовини . Це можна виконати за допомогою формули: m = p * VПрімер: Необхідно знайти масу бензину, обсяг якого становить 50 м ?. Як видно з умови задачі. обсяг вихідного речовини відомий, потрібно знайти щільність. Згідно таблиці густин різних речовин, щільність бензину становить 730 кг/м ?. Тепер знайти масу даного бензину можна так: m = 730 * 50 = 36500 кг або 36,5 тОтвет: маса бензину становить 36,5 т
Зверніть увагу
Крім маси тіла, існує ще одна споріднена їй величина - вага тіла. Їх ні в якому разі не можна плутати, так як маса тіла - це показник ступеня впливу на опору, а вага тіла - сила впливу на земну поверхню. До того ж дві ці величини мають різні одиниці виміру: вага тіла вимірюється в Ньютона (як і будь-яка інша сила у фізиці), а маса, як було зазначено раніше, вимірюється в кілограмах (згідно системі СІ) або грамах (згідно системі СГС).
Корисна порада
У побуті масу речовини вимірюють за допомогою найпростішого і найдавнішого інструмента - ваг, який виготовлений, спираючись на фізичний закон противаг. Згідно з ним, ваги будуть знаходиться в стані рівноваги тільки в тому випадку, якщо на обох кінцях даного інструменту будуть тіла з рівними масами. Тому для користування вагами була введена система гир - своєрідних еталонів, з якими порівнюються маси інших тіл.