Як поліпшити розмовну мову. правильна розмовна мова.

Недорікуватість не красить лектора, навіть якщо він бездоганно знає предмет, про який розповідає. Людині з технічним складом розуму навички грамотного вираження думок необхідні не меншою мірою, ніж гуманітарію.
Інструкція
1
Людині, якій доводиться виступати публічно, необхідно рішуче боротися з усякого роду дефектами мови. При їх наявності не соромтеся звернутися до логопеда, незважаючи на дорослий вік. Думка про те, що ці фахівці працюють тільки з дітьми, в корені помилково.
2
Чи не красить лектора і голос, що звучить на одній ноті. Нерідко мовець не помічає монотонності мови. Запишіть її за допомогою магнітофона або комп'ютера, а потім прослухайте. Якщо говорите монотонно, ви відразу це помітите. Обов'язково навчіться міняти тональність голосу від початку до кінця пропозиції залежно від того, чи є воно ствердною або питальним.
3
Зверніть увагу на зміст вимовлених фраз. Чи немає в них багаторазового повторення одних і тих же слів? Чи не можна деякі з них замінити на займенники, синоніми?
4
Боріться з тавтологією. Кілька йдуть підряд слів, що мають однакове значення, можна без втрати сенсу замінити одним словом.
5
Правильно погоджуйте слова в межах речення, навіть якщо воно складне.
6
Якщо не знаєте значення того чи іншого слова, або дізнайтеся його, або утримайтеся від використання слова. Ніколи не допускайте вольності у вживанні фразеологізмів. Перш ніж використовувати будь-який з них, дізнайтеся, як він звучить в точності. Також не вживайте щодо іменників прикметники, які до них не підходять.
7
Позбавтеся від звички розбавляти мова словами-паразитами. Без слів «ось», «ну», «значить» і аналогічних цілком можна обійтися. Також очистіть мова від жаргонізмів. Замінюйте їх професійними термінами.
8
Поліпшення розмовної мови неможливе без урахування досвіду інших. Читайте і слухайте грамотно складені тексти, і не помітите, як почнете говорити краще.
9
Нарешті, ніколи не читайте текст з аркуша паперу, екрану ноутбука, телефону. Складіть короткий план виступу, щоб зрідка в нього заглядати, а решта запам'ятайте. Перед лекцією обов'язково проведіть репетицію, щоб бути впевненим, що запам'ятали все добре.