Як підключити радіатор.

Система охолодження двигуна допомагає двигуну не перегрітися, а також створює йому комфортні умови для функціонування. Однією з головних деталей в ній - радіатор охолодження. При експлуатації автомобіля він може втратити свою герметичність. Якщо ремонт не зможе відновити його роботу, то тоді слід встановити новий.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - пассатижи;
  • - ключ на 6;
  • - ключ на 10;
  • - ємність 10 л.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на рівну поверхню і заблокуйте колеса. Відкрийте пробку на розширювальному бачку і наливної горловини радіатор а (якщо є), відкрийте кран отопітеля салону (грубки). Візьміть ємність (10 л). Злийте в неї охолоджуючу рідину з блоку циліндрів двигуна і радіатор а через зливні пробки.
2
Візьміть пасатижі, фігурну викрутку або ключ на 6 і ослабте хомути відвідного, підвідного шлангів. Відпустіть хомут паровідвідних трубки і від'єднайте її від радіатор а. Зніміть шланги з патрубків. Роз'єднаєте половини кожуха вентилятора і зніміть кожух вентилятора.
3
Візьміть ключ на 10 і відверніть два болти кріплення радіатор а до кузова автомобіля. Змістите його вгору, віджавши верхню засувку направляючого кожуха, і витягніть радіатор з моторного відсіку. Видаліть направляючий кожух радіатор а. Зніміть з нього подушки кріплення. Огляньте їх і замініть, якщо вони потріскалися і прийшли в непридатність, втративши пружність.
4
Промийте радіатор зовні під напором води, висушіть і перевірте на герметичність. Для цього заглушите підвідний і відвідний патрубки, підведіть до нього повітря під тиск не менше 0.2 МПа. Покладіть в ванну з водою. Подайте повітря і почекайте 30 секунд. У цей період не повинно спостерігатися виходу повітряних бульбашок. В іншому випадку відремонтуйте деталь.
5
Візьміть автомобільний герметик і змастіть їм зовнішні частини патрубків радіатор а і всередині та вкінці шлангів. Встановіть нові подушки радіатор а. Поставте перевірений радіатор в моторний відсік і прикріпіть його до кузова автомобіля. Підключіть до нього патрубки і зафіксуйте їх черв'ячними хомутами. Залийте охолоджуючу рідину, запустіть двигун, прогрійте його і перевірте з'єднання на підтікання. Встановіть в розширювальному бачку необхідний рівень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nnQz2VA7C_M