Як зробити книжку-саморобку. Як зробити палітурка відео.

Розвиваючі книжки-саморобки для малюків дуже популярні. І неспроста, адже іграшки, зроблені руками люблячих мам або бабусь, не тільки допомагають крихтах пізнавати світ, але і володіють доброю енергетикою, яку дітки тонко відчувають. Саме саморобні «розвивалки» стають найулюбленішими і здатні довго розважати дитину. Ще один секрет популярності таких книжок - відповідність потребам конкретної дитини, нестандартний підхід з урахуванням особливостей його особистості та інтересів.
Вам знадобиться
 • - клапті різних тканин;
 • - поролон товщиною 1 см;
 • - товстий синтепон;
 • - пластикова пляшка з кришкою;
 • - поліетилен, шурхотить целофан, пластикові кишеньки для фотографій і т.п.;
 • - широка атласна стрічка;
 • - готові аплікації з великим малюнком;
 • - клейова павутинка;
 • - гудзики, «липучка», кнопки, шнурочки, тасьма;
 • - швейні приналежності;
 • - швейна машина.
Інструкція
1
Ретельно продумайте розмір і зміст майбутньої книжки. Визначте, які сторінки і з якими розвиваючими елементами в ній повинні бути. Намалюйте попередні ескізи обкладинки і сторінок книги.
2
Викроїте дві деталі першої сторінки обкладинки. Розмір кожної деталі з тканини дорівнює величині книжки в готовому вигляді плюс припуски по два сантиметри з усіх боків. Цей надлишок йде в шви і на облегание об'ємної вкладки з поролону. Викроїте також і поролонову деталь без припусків.
3
Якщо на обкладинці ви будете робити вишивку або пришивати аплікацію, то зробіть їх на даному етапі. Якщо ж ви збираєтеся використовувати готові клейові аплікації, то наклеїти їх за допомогою праски можна і після зшивання сторінок.
4
Деталі з тканини складіть лицьовими сторонами і стачайте з трьох сторін на відстані 1 см від краю. Виверніть, розправте шви і вставте всередину «кишеньки» поролонову вкладку. Таким же чином виготовте другу сторінку книжки.
5
З широкої атласної стрічки зробіть халепу. Відріжте стрічку довжиною, рівної подвоєною висоті книжки плюс 2 см. Складіть стрічку поперек навпіл, вставте з обох сторін незашітие припуски сторінок обкладинки і приметайте їх. Припуски стрічки подверніте всередину. На машинці прострочіть по периметру атласного плетіння.
6
Так само створюються всі інші сторінки розвиваючої книжки. Всередину їх вставте товстий синтепон. Готові розвороти вкладіть всередину книжки і пристрочите по центру. Сторінки в книгу можна додавати в міру потреби, якщо з'являються нові ідеї «развівалок».
7
На першу сторінку настрочити досить міцну плівку, під яку можна помістити будь-які незафіксовані фігурки, що рухаються при струшуванні книжки. Наприклад, можна зробити сторіночку-акваріум з рибками з шовкових стрічок, прокладених синтепоном. А фон прикрасити «водоростями» з тасьми або стрічок.
8
Всередину деяких сторінок вкладіть шурхотить целофан - діти обожнюють такі штучки. Виріжте з нього прямокутники за розміром книги і при зшиванні деталей з тканини покладіть целофан на них зверху. Змітайте і прострочіть.
9
Зробіть сторінку з шийкою від пластикової пляшки і кришкою, що загвинчується. Відріжте горлечко від пляшки. В одній з деталей сторінки виріжте круглий отвір по діаметру кришки. Зшийте сторінку, вставте синтепон, а зсередини в отвір помістіть горлечко. По зрізу тканини навколо горлечка приклейте клейовим пістолетом тасьму. Пригвинтите кришку.
Діти дуже допитливі і, напевно, немає такого малюка, який би не любив розглядати картинки в новій книжці, слухати її читання вголос. Батьки також, із задоволенням читають своїм дітям. А спробуйте зробити книжку для малюка самі.
Інструкція
1
Для початку виберете, яку книгу ви б хотіли зробити. Порадьтеся з малюком або навіть залучіть його до створення вашого шедевра. Це може бути: М'яка кніжкаВ основу сторінок беруть однакові аркуші картону або синтепон, які обшиваються тканиною. На листках нашивають картинки з тканини або букви. Ще цікавіше зробити аплікації на липучках і кожен день «малювати» книгу заново. Сторіночки зшивають шнурівкою, для якої заздалегідь передбачають по краю дірочки.
2
Книжка з альбому для малювання з обкладинкою з картонаБерем альбом для малювання. Розкриваємо його посередині і пришиваємо нитками обкладинку з картону. Залишається оформити сторінки. Це може бути буквар, який полегшить запам'ятовування букв, маленькі історії з життя дитини з його фотографіями, улюблена казка з ілюстраціями, вигаданими і намальованими самим малюком.
3
Книжка з товстих листів картонаМожно зробити фігурну книжку у вигляді половинки сердечка, ялинки, довільної форми - тут можна проявити велику фантазію. Головне - один край листа повинен бути рівним, щоб зшити книгу. Робимо шаблон з картону, обводимо по ньому всі сторінки і вирізаємо. Оформляємо листи майбутньої книги. Дитина може намалювати свою картинку або зробити аплікації. Можна наклеїти картинки, вирізані з фотографій. Пишемо текст. Сторінки зшиваємо шнурівкою, проколів діркопробивачем по краю аркушів отвори.
4
Книжка з листів звичайного паперу в палітурці комп'ютері оформляємо сторінки з текстом і картинками. Роздруковуємо їх на листках так, щоб сторінку можна було скласти навпіл. За допомогою шаблону розмічаємо дірки на згинах, які проколюємо шилом. Складаємо листи по порядку і змащуємо торець стопки клеєм з боку дірок, приклеюємо шматок тканини. Потім зшиваємо. Вирізаємо обкладинку за розмірами книги і наклеюємо. Книга готова! Нехай це буде найулюбленіша книга вашого малюка.