Як прищепити любов до книги.

Книга (неважливо, паперова або електронна), має ряд переваг перед джерелами інформації, які є мультимедійними, тобто, які впливають на слух і зір одночасно. Але книги не настільки видовищні, як фільми та комп'ютерні ігри, і тому вони не користуються популярністю серед молоді.
Інструкція
1
Ніколи не змушуйте свою дитину читати насильно. Дуже багато людей виросли ненавидящими книги саме з тієї причини, що батьки намагалися в дитинстві прищепити їм любов до книзі подібним чином.
2
Не намагайтеся привчити дітей до книг певних жанрів або авторів. Нехай вони самі виберуть, що саме читати. У кожному разі, це краще, ніж не читати нічого. Головне, щоб в їх руках не опинилися книги вульгарного, вульгарного змісту, твори, що пропагують насильство, і т.п.
3
Навіть людини, яка ненавидить читання, легко зацікавити сценарієм улюбленого фільму, серіалу, інтерв'ю з режисером кінокартини або розробниками комп'ютерної гри. Спробуйте запропонувати дітям прочитати саме такий текст.
4
Дитину, байдужого до книг, але цікавиться технікою, спробуйте зацікавити науковою фантастикою. В цьому випадку, навпаки, виберіть твір, який ще не екранізовано, щоб не виникло спокуси замість читання твори просто подивитися знятий за ним фільм.
5
Поясніть дитині, що будь-яка екранізація твору відбиває у глядача фантазію. Він починає уявляти собі, що відбувається тільки так, як його зняв режисер. При читанні ж без попереднього перегляду фільму чи вистави можна самостійно уявити собі не описані в книзі елементи (особи героїв, обстановку, зовнішній вигляд фантастичною техніки) як завгодно. Запропонуйте йому самостійно скласти ілюстрації до книзі, зобразивши все таким, яким він собі це уявляє, а можливо і розіграти з друзями невелику сценку з твору перед відеокамерою, виготовивши самостійно костюми, декорації.
6
Багато батьків вважають, що дітям корисно читати тільки художню літературу, а науково-технічна для них шкідлива. Це абсолютно не так. Чи не виривайте у них з рук книги, які можуть здатися вам незрозумілими, нудними, не підходять за віком. Цим ви можете начисто відбити у них бажання не тільки читати, а й вчитися.
7
Приділяйте увагу гігієні зору. При читанні з паперу або електронного пристрою, обладнаного відбивним екраном без підсвічування необхідна настільна лампа, розташована в обов'язковому порядку зліва. Не слід вибирати дуже яскраву лампу. Для читання з екрану використовуйте тільки ЖК-монітор, встановіть крупний шрифт і мінімальну яскравість підсвічування. Незалежно від того, яким способом дитина читає, привчите його періодично перериватися на гімнастику для очей і фізкультхвилинки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fEFq2BFOohs
Сучасного дитини практично неможливо побачити за читанням книг. І не дивно. Комп'ютер і телевізор повністю захоплюють його увагу. Батьки роблять спроби прищепити дитині любов до книгам , але безрезультатно. Відбувається так по причині того, що було упущено час, адже привчати дітей до читання потрібно в ранньому віці.
Вам знадобиться
  • - книги;
  • - кубики з буквами.
Інструкція
1
Дитина повинна мати до книгам вільний доступ. Не забороняйте своєму малюку грати з ними, гризти і малювати каракулі. Зовсім маленькі діти проявляють і розвивають любов до книгам саме так.
2
Придбайте кубики, магніти, наклейки з різними варіантами букв. З букв складайте склади з складів слова. Коли проходите повз вивісок і плакатів, просите дитини назвати знайомі букви або прочитати слово. Це формує інтерес до книгам .
3
Діти люблять переймати поведінку дорослих, тому покажіть особистим прикладом любов до читання. Якщо дитина бачить своїх батьків з книгою в руках, то і він, ймовірно, проявить цікавість.
4
Купуйте книги разом з дитиною. Помічено, що багато підлітків відчувають неприязнь до читання тільки з причини того, що книга була обрана без урахування його бажань. Вона йому просто нецікава. Надайте право вибору синові або дочці. Однак поставте умову, що на кожну книжку, яку він придбає сам, буде прочитана одна книгу з вашого списку.
5
Домовтеся про винагороду, яке чадо отримає після прочитання тієї чи іншої літератури. Природа людини така, що він буде робити те, що в підсумку принесе йому задоволення. Наприклад, за обумовлений текст пообіцяйте продовжити час за комп'ютером, пізніше лягти спати і пр. Щоб переконатися в тому, що дитина дійсно виконав завдання, попросіть переказати прочитане.
6
Уява дитини розвивається як вдень, так і вночі. Тому перед сном завжди читайте йому книгу. Це можуть бути казки або добрі історії, які запустять процеси підсвідомого творчості у сні. При цьому читати книги перед сном можна з дітьми будь-якого віку. Даний ритуал не тільки принесе задоволення, але і дозволить налагодити стосунки. Незабаром для дитини книга стане кращим другом.