Як писати грамотно.

Незважаючи на те, що для учнів середніх шкіл розроблені численні методики навчання грамотної письмової мови, грамотність "кульгає" деколи у цілком старанних учнів. Здатність орфографічно вірно передавати слова на листі залежить, на жаль, не тільки від того, наскільки сумлінно учень підходить до навчального процесу. Втім, засмучуватися школярам та їх батькам не варто - вихід є.
Вам знадобиться
  • -подборка книг, здатних зацікавити школяра;
  • -полчаса вільного часу щодня, щоб обговорити з дитиною прочитане;
  • -можливість спостерігати за успіхами дитини в освоєнні грамотної письмової мови.
Інструкція
1
Підберіть захоплюючу дитячо-юнацьку літературу, що не здалася б дитині шкільних років нудною, і при цьому була б написана повноцінним, багатим і різноманітним російською мовою. Варто, звичайно, відштовхуватися від того, яким чином вибудовує свою навчальну політику викладач літератури, але місце для невеликого обсягу "позакласного" читання в будь-якому випадку повинно знайтися. Наша мета - регулярність, невелика кількість нестомлюючого тексту на кожен день.
2
Підготуйте дитину до того, що він буде щодня проводити якийсь час з книгою, причому не в добровільно-примусовому порядку, а напевно по його власній волі - адже як відмовитися від такого задоволення? Постарайтеся згадати моменти зі свого власного біографії, коли читання доставляло вам дійсно справжню насолоду, і поділіться спогадами зі школярем. Головне тут - підготувати грунт і створити сприятливі умови для щоденного цікавого читання, все подальший виявиться справою техніки.
3
Постарайтеся з того самого моменту, як ваша дитина (племінник, учень, словом - підопічний) почне щодня мати справу з невеликою кількістю цікавого друкованого тексту, постійно вести спостереження за його правописом. Цікавтеся поточними відмітками з російської мови, знайомтеся з його диктантами, перевіреними і оціненими учителем. На підставі цих даних і намагайтеся робити висновки про переміщеннях і ту користь, яку приносить небайдужому вам школяреві читання.
4
Намагайтеся експериментувати над жанрами і стилями творів, які на вашу думку повинні захоплювати дитини. Хоча для дітей середнього шкільного віку рекомендований більш-менш стандартний набір класичних творів літератури, смаки вашого вихованця можуть виявитися просто непередбачувані. Коль скоро мова у нас зараз йде не про естетичне виховання, а про підвищення рівня грамотності, то для досягнення останньої мети можна поступитися і деякими стереотипними педагогічними принципами. У кожному разі, якщо дитина буде регулярно проводити хоч якийсь час з книгою, помилок в його зошитах з російської мови має поменшати.
Корисна порада
Ні в якому разі не нав'язуйте дитині свої уподобання в галузі художньої літератури - ваша мета зараз просто розташувати його до читання, якого б роду це читання ні било.Помніте, що для розвитку зорової пам'яті важлива саме систематичність у читанні, то тобто читати необхідно потроху кожен день.