Як написати план проекту.

Вся робота здійснюється набагато швидше і ефективніше, якщо існує письмовий план проекту для тієї чи іншої мети. Написання подібного звіту на папері (або на комп'ютері) зробить практичні завдання більш реальними і досяжними. Отже, які кроки потрібно зробити, щоб вийшов дієвий план проекту?
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - канцелярське приладдя;
  • - команда;
  • - витратний матеріал;
  • - грошові кошти.
Інструкція
1
Визначте головну мету проекту. Сформулюйте і запишіть її в одному або двох пропозиціях у верхній частині вашого план а. Використовуйте для цієї мети програму Microsoft Word або щось більш складне, наприклад Microsoft Project 2007. Дайте проекту помітну назву, яке б відразу допомагало вашим співробітникам або членам команди зосередитися на опрацюванні ідеї. Наприклад, «Клієнт 2.0» може бути підходящим ім'ям для проекту, якщо він присвячений дослідженню споживачів послуг або товарів компанії.
2
Виберіть безперечного лідера команди проекту. Взагалі надзвичайно важко здійснити план проекту, коли у вас немає певної людини, який прийматиме остаточні рішення. Напишіть ім'я цієї людини в верхній частині план а проекту. Нехай це буде щось на зразок «менеджер проекту Іванов С.С.». В цьому випадку не буде ніякої плутанини в учасників зборів в питанні, хто ж головний.
3
Визначити покрокові завдання, які повинні бути вирішені в ході реалізації проекту. Позначте чіткі цілі. Вирішіть, хто буде відповідальним за кожне окреме завдання. Розрахуйте бюджет для кожного завдання, а також інструменти і ресурси, які будуть необхідні для її виконання. Встановіть жорсткі терміни для завершення всіх намічених цілей.
4
Зафіксуйте це таким чином: - завдання: організація фокус-групи; - мета: Опитати 10 потенційних покупців. Провести платне дослідження; - термін: до 1 травня; - бюджет: 15.000 р. для оплати членів фокус-групи, 10.000 р. - Вартість витратних матеріалів; - додатково: конференц-зал з можливістю проведення електронної презентації; - відповідальна особа: Іванов С.С.
5
Додайте в план проекту стовпці, які ви будете відзначати в міру його виконання. Приклади: «стадія розробки», «в процесі», «завершений». Далі просто виконайте все вищевказані кроки на практиці.