Як самому робити бумеранг.

Бумеранг - зброя австралійських аборигенів, яке після правильного кидка повертається до господаря в руки, неодноразово описували в журналах і показували по телевізору. Зробити цю нехитру річ можна в домашніх умовах, достатньо лише мати відповідні інструменти і трохи вільного часу.
Вам знадобиться
  • - лист щільного паперу;
  • - шматок фанери;
  • - плоский напилок;
  • - лобзик;
  • - клей.
Інструкція
1
Першим ділом намалюйте креслення. На аркуші щільного паперу расчертите квадрати зі стороною 50 мм і перенесіть на них контури бумеранга. Намагайтеся зробити так, щоб він був повністю симетричним - при додаванні креслення по лінії ОА, плечі бумеранга повинні збігатися.
2
Після цього візьміть шматок фанери і за допомогою гумового клею прикріпіть вирізаний шаблон так, щоб зовнішні шари фанери були перпендикулярні лінії ОА. Потім лобзиком виріжте бумеранг по контуру.
3
За допомогою штангенциркуля і плоского напилка обробіть одну сторону заготовки так, щоб товщина фанери плавно зменшувалася від середини до кінців. Обробці піддається тільки одна сторона, друга повинна залишатися плоскою.
4
Далі належить найвідповідальніший етап - профілювання. З жерсті або тонкої фанери, відповідно до креслення, виріжте для кожного перерізу контршаблони. Потім візьміть напівкруглий або плоский напилок, профілюють поверхню і зачистите її шкіркою. Округліть гострі кромки. Приділіть особливу увагу обробці плечей майбутнього бумеранга, адже від цього залежатимуть його льотні якості.
5
Перевірте, наскільки збалансований бумеранг. Для цього підвісьте його за середину (по осі ОА) і подивіться, чи не переважує чи одне з його плечей. Якщо одне плече важче іншого, необхідно виявити причину і виправити неточність.
6
Після закінчення роботи, коли всі сторони будуть збалансовані, можна випробувати бумеранг. Щоб виріб був яскравим, покрийте його фарбою і нанесіть гарний візерунок.
Зверніть увагу
Бумеранг слід запускати тільки на великих відкритих майданчиках, де немає людей. Якщо запуск бумеранга приверне глядачів, попросіть їх відійти на безпечну відстань.
Корисна порада
Щоб бумеранг повернувся, потрібно запускати його у вертикальній площині, якщо кинути його як літаючу тарілку - горизонтально, він не повернеться.