Як складати хакама.

Мало хто знає, наскільки важлива хакама для бусідо (кодексу самураїв). Це не тільки тренувальна форма для занять айкідо, вона символізує японські традиції, прагнення до досконалості, тому навіть складати її потрібно правильно. І робити це потрібно після кожного тренування.
Вам знадобиться
  • - рівна поверхня, на якій ви будете складати хакама.
Інструкція
1
Хакама - це японське національне облачення. У тому числі його носили самураї. Одяг має не тільки утилітарне, але несе в собі і символічне значення. У бойовому мистецтві це трактується як сім чеснот будо. Їх позначають сім складок хаками (п'ять спереду і дві великі ззаду): доброзичливість, честь чи справедливість, ввічливість і етикет, мудрість, щирість, вірність і дотримання боргу. Якщо ви серйозно займаєтеся Айкідо, то повинні не тільки дотримуватися правил етикету, традиції та інші чесноти, а й доглядати за своєю тренувальної одягом. Це можна вважати однією зі складових традиції Айкідо.
2
Розкладіть хакама передньою стороною вниз на плоскій поверхні стола, ліжка, або прямо на підлозі. Правою рукою розгладьте задню складку. Переверніть форму, щоб задня складка виявилася знизу. Розправте нижню частину шати і простягніть по поверхні, щоб трохи випрямити все складки хаками. Складіть акуратно п'ять передніх складок, щоб вони лежали прямо.
3
З двох сторін підігніть краю хаками у напрямку до середини. Нижню частину три рази згорніть вздовж і покладіть згорток так, щоб верхня частина хаками перебувала до вас. Розправте кінці пояса (зав'язки).
4
Передні зав'язки хаками (довші) згорніть вдвічі, а потім в чверть, перехрестите їх по центру. Коротшу зав'язку з одного боку зав'яжіть на перетині довгих зав'язок. Потім таким же чином зав'яжіть другу коротку зав'язку, і її кінець протягніть через перший вузол.
Зверніть увагу
Не забувайте дотримуватися звичайні правила особистої гігієни. Після кожного тренування або хоча б двох-трьох потрібно випрати тренувальну форму. Для цього у вас повинна бути ще одна хакама на зміну. Після прання її потрібно акуратно висушити, погладити, укласти складки, після чого хакама можна складати.