Як робити папір з листя.

Папір ручної роботи - прекрасний і вишуканий матеріал, з яким не тільки приємно працювати, але їм можна просто милуватися. Виготовляючи папір власноруч і за своїм смаком, ви можете створювати унікальні зразки для особливих проектів. Незвично виглядає папір, зроблена з використанням листя, квітів, насіння і травинок, нібито інкрустованих в її благородну рихловатое структуру. Відлити таку папір зовсім нескладно, як і знайти матеріали для її виготовлення. Хоча і в цій справі досконалість і майстерність приходять з досвідом.
Вам знадобиться
  • - паперові серветки;
  • - вода;
  • - блендер/віночок для збивання;
  • - глибока миска;
  • - дрібні листи;
  • - пластикова панель з дірочками від дитячої мозаїки;
  • - марля;
  • - 2 рушники;
  • - праска.
Інструкція
1
Підготуйте необхідні матеріали. Підберіть листя, які ви будете використовувати для виготовлення паперу, пропрасуйте їх праскою, щоб вони стали плоскими і рівними.
2
Порвіте паперові серветки на дрібні клаптики і помістіть їх в блендер. Залийте гарячою водою, щоб серветки були повністю покриті, і змішайте до консистенції рідкої сметани. Кількість води можна варіювати - чим більше води, тим тонше вийде папір. Але й переборщувати з водою теж не варто.
3
Щоб виготовити папір , цілком можна обійтися і без блендера, особливо, якщо вам потрібно невелику її кількість. Просто досить довго і ретельно збивайте віночком паперову суміш до однорідної маси.
4
Для додання кольору в масу можна додати чай, кава чи іншій барвник (наприклад, фарбу). При використанні фарби пам'ятайте, що при висиханні колір паперу стане помітно блідіше. Також ви можете робити папір з кольорових серветок потрібного відтінку, одного або декількох.
5
Перелийте кашку в миску і додайте крохмаль і клей ПВА. Панель від дитячої мозаїки помістіть в таз і накрийте її марлею. Вилийте паперову масу рівним шаром на «дірчасту» панель, розрівняйте її (наприклад, лінійкою), стежачи за товщиною - папір не повинна бути занадто товстою або занадто тонкою.
6
На шар паперової маси викладіть листя рослин, засушені квіти, насіння. Зверху покладіть ще один клапоть марлі.
7
Промокніть марлю губкою, щоб вода з маси в неї вбралася. Відіжміть губку і знову промокніть марлю. Продовжуйте цей процес, поки губка не вбереться всю вологу з паперової маси.
8
Обережно підніміть папір з усіма верствами марлі і покладіть її на прасувальну дошку. Гарненько, не кваплячись, пропрасуйте все це праскою.
9
Зніміть марлю (або сітку) з поверхні власноруч виготовленої паперу. Покладіть її між двома рушниками на будь-яку плоску поверхню під прес сушитися. Через 1-2 дня папером можна користуватися.
Корисна порада
Замість панелі від мозаїки і марлі можна використовувати москітну сітку. Паперову масу викладіть на один шматок сітки, а зверху накрийте іншим шматком. Москітну сітку можна натягнути на пяльца або прямокутну рамку - так відлита папір буде рівніше.