Як ліпити квіти з солоного тіста.

Неможливо уявити собі вироби із солоного тесту без квітів. Вони є основою композиції, служать прикрасою рамки і можуть доповнити будь-яку роботу. Зліпити квіти з солоного тесту дуже просто.
Вам знадобиться
  • - мука;
  • - сіль;
  • - рослинне масло;
  • - клей ПВА;
  • - блюдце;
  • - гуаш;
  • - гумові рукавички.
Інструкція
1
Приготуйте солоне тісто. Для цього перемішайте одну частину солі з двома частинами борошна. Налийте води стільки, щоб вийшло круте тісто. Додайте для міцності падлюка клей ПВА, а для пластичності матеріалу - рослинне масло.
2
Сформуйте кульку і покладіть його в поліетиленовий мішок. Покладіть на деякий час в прохолодне місце. Бажано витримати тісто протягом доби. Тоді воно вийде не сильно ламким.
3
Зробіть основу для закріплення майбутніх квітів. Для цього відріжте невеликий шматочок тесту і рівномірно розподіліть його по блюдця. Відкладіть в сторону.
4
Для приготування кольорового тесту візьміть червону гуаш або будь-який інший колір. На невеликий шматочок капніть фарби. Ретельно розімніть грудочку. Якщо колір вийшов блідим, додайте ще фарби. Яскравий колір розбавте незафарбованих тестом. Працюйте в рукавичках. Прилипає до рук тісто обваляйте трохи в борошні. Для виготовлення троянди зробіть невеликий конус, який буде центром квітки.
5
Розкачайте тонку смужку, яку оберніть навколо конуса. Вийде перший пелюстка. Для наступних пелюсток починайте додавати трохи незабарвлене тісто, щоб вийшли більш світлі кінчики. Чи не розминайте їх до повного змішування кольорів. Пелюстки будуть з переливами. Кожен наступний пелюстка повинен бути більше попереднього. Закріплюйте їх внизу, обережно защипуючи пелюстки.
6
Приступайте до виготовлення листя. Зеленої гуашшю окрасьте невелику грудочку тесту . Надайте йому форму пелюстки. Перенесіть його на основу композиції, яка розташовується у вас на блюдце. Укладіть все пелюстки і розмістіть в центрі троянду. Місця склеювання на основі злегка зволожуйте.
7
Додайте в композицію жовті нігтики. Для цього сформуйте навколо загостреного олівця конус. Розріжте пелюстки і розпрямте їх. В середину квітки помістіть невеликий чорний кульку.
8
Зробіть маленькі квіти фіолетового кольору. Розімніть маленький кульку в коржик. Защипніть куточки по краях і укладіть поруч з трояндою. Готову композицію з блюдцем поставте на гарячу поверхню (батарею), щоб добре висушити.
Корисна порада
Надлишки тесту можна зберігати в холодильнику в поліетиленовому мішку 3-4 дні.