Як проводити зварювальні роботи.

На дачі завжди знайдеться робота для справжніх чоловіків - ручна дугова електрозварювання металу. Одягнувши відповідну амуніцію і озброївшись держателем для електрода, ви перетворитеся на чарівника, майстерно сполучає окремі деталі конструкцій в єдине ціле. Якщо відкриєте в собі талант справдешнього зварника, вам будуть під силу високохудожні роботи з металом будь-якої складності.
Вам знадобиться
  • - зварювальний апарат або інвертор;
  • - електроди;
  • - захисна маска, шоломом з світлофільтром або щиток зварника;
  • - брезентові брюки, куртка і рукавички;
  • - молоток з гострим кінцем (200-300г).
Інструкція
1
Купіть інвертор або зварювальний апарат з плавним регулюванням струму. Це дасть можливість, в залежності від діаметра електрода і маси деталей, що зварюються, плавно встановлювати зварювальний струм індивідуально для вашого конкретного випадку. Зварювальні роботи припускають використання електродів різного діаметру для різних цілей, запасіться ними.
2
Одягніть брезентові брюки, куртку і рукавички. Вони захистять вас від розлітаються в усі сторони іскор. Не забудьте про захисний щиток, захисну маску зварника або шоломом з світлофільтром. Без такого приготування можна пошкодити свої очі, нахапавшись так званих зайчиків. Якщо це відбудеться, покладіть на очі холодний компрес і спокійно полежте.
3
В цілях пожежної безпеки приберіть в радіусі 1 м всі горючі речовини, запасіться відром з водою. Приготуйте молоток вагою близько 300 г для позбавлення від окалини, яка буде з'являтися на зварному шві.
4
Для виконання зварювальних робіт візьміть найпоширеніший електрод? 2,5-3 мм. Зміцніть його в утримувачі електродів. Відповідно до діаметром електрода, типу зварного шва, виду з'єднання, температури навколишнього середовища та ін. Факторів встановіть на зварювальному апараті силу струму. Для початку потренуйтеся на невідповідальних металевих деталях.
5
По відношенню до приготовленої заготівлі встановіть електрод під кутом близько 70 градусів. Торкніться електродом заготовки, викрешуючи іскру. Підніміть електрод приблизно на 4-5 мм. Утворюється дуга, розплавляються метал. Електрод, вигораючи, буде за допомогою палаючої дуги з'єднувати металеві конструкції в одне ціле. Навчіться стійко зберігати вказаний зазор.
6
У разі прилипання електрода до металу відірвіть його, хитнувши з боку в бік. Спробуйте знову запалити дугу, швидко провівши електродом по металу. Прилипання електрода свідчить про слабку силі струму. Плавно відрегулюйте силу струму.
7
Після того як ви навчитеся стабільно підтримувати дугу, спробуйте наплавить валик. Зварювальні роботи виробляються коливальними рухами, не поспішаючи, з невеликою амплітудою в 2-3 мм відсувайте руку з електродом вправо по ходу зварного шва. В цьому випадку у вас буде суцільний, красивий, надійний зварний шов з невеликими хвилями.
8
Утворений шов зазвичай покритий шаром шлаку. Після охолодження шва постукайте молотком по ньому, щоб перевірити якість зварювання і позбутися від окаліни.После успішного виконання зварного шва на невідповідальних деталях переходите до зварювання реальних металевих виробів.