Як дізнатися, Яка материнська плата встановлена. Як дізнатися названіематерінской платі на комп'ютер.

Материнська плата - головна частина системного блоку, оскільки на неї встановлюється все інше обладнання: процесор, ОЗУ (оперативна пам'ять), різноманітні інтегровані пристрої, а також роз'єми, в які вставляються зовнішні пристрої. Щоб провести апгрейд комп'ютера, необхідно знати, яка системна плата в ньому встановлена.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер від електромережі і зніміть бічну панель, попередньо відкрутивши гвинти. Ви побачите велику друковану плату, укріплену на боковій стінці системного блоку. Уважно огляньте: назва може бути написано безпосередньо на платі між слотами або в кутку на паперовій наклейці.
2
Якщо знайти назву не вдалося, спробуйте наступний спосіб. Поставте на місце бічну панель і підключіть комп'ютер до електроживлення. Під час первинного опитування обладнання деякими версіями BIOS назву материнської плати і фірми-виробника виводиться на монітор в другій або третій знизу рядку екрана. Натисніть клавішу Pause/Break, щоб встигнути прочитати інформацію.
3
Якщо ваша модель материнки не підтримує цю функцію, дочекайтеся, коли завантажиться OS Windows. Скачайте програму Everest Home Edition за цим посиланням http://dpj.ru/files/everesthome_build_0465.rar - вона розповсюджується безкоштовно. Розпакуйте архів. Клацніть двічі по піктограмі «Системна плата ». У новому вікні виконайте цю операцію ще раз. У розділі «Властивості системної плати» прочитайте її назву. Програма видає повну характеристику материнської плати та посилання на сайти, на яких можна завантажити оновлення драйверів і BIOS.
4
Ви можете використовувати іншу безкоштовну програму для визначення конфігурації вашого комп'ютера - CPU-Z. Скачайте програму і встановіть її на будь-який логічний диск, за вашим вибором. Клацніть двічі по ярлику на «Робочому столі». Після запуску програма проведе моніторинг всіх комплектуючих системного блоку. Перейдіть у вкладку Mainboard діалогового вікна. У вікні Manufacturer буде зазначений виробник материнської плати, у вікні Model - назва. У розділі BIOS ви можете дізнатися її виробника, версію і дату випуску.