Як вирізати коло з металу. вирізати коло з 6 мм сталі.

Людям, працюючим з металом, досить часто доводиться стикатися з необхідністю вирізки круглої заготовки з металевого листа. На виробництві ця задача вирішується просто - за допомогою киснево-газової, плазмової або лазерного різання. Для кожного виду цих операцій потрібне спеціалізоване обладнання, мати яке в приватному користуванні немає ніякого резону. Тому в умовах приватних майстерень коло з металу вирізають різними способами - з урахуванням наявного обладнання.
Вам знадобиться
  • - газорізальне обладнання;
  • - зварювальний апарат;
  • - углошлифовальная машина;
  • - електродриль з набором свердел;
  • - точильний верстат;
  • - ручні важільні ножиці;
  • - керн;
  • - розмічальний циркуль.
Інструкція
1
накерніть на сталевому листі центр круга таким чином, щоб він відстояв від країв листа на відстані, ледве більшому, ніж радіус кола. Поставте ніжку розмічального циркуля в слід від керна і прокреслите на металі окружність необхідного діаметра.
2
Найпоширенішим і технологічним способом є різка металу на газорезки. Щоб коло було добре видно, обведіть прокреслений циркулем контур маркером або крейдою. Запаліть різак, відрегулюйте полум'я і здійсните резку металу по позначеному колу. Теоретично, товщина металу, що може бути розрізаний за допомогою газорезки, становить 250-300 мм. Практично з такими товщинами доводиться стикатися вкрай рідко.
3
Можна вирізати коло зі сталевого листа за допомогою електрозварювання. Запаліть зварювальну дугу в будь-якій точці наміченої окружності і утримуйте електрод на місці доти, поки в листі не прожжет отвір. Після цього починайте плавити кромку отвору, пускаючи електрод по накресленої окружності. Малопотужними зварювальними апаратами, експлуатуються приватними власниками, можна різати метал відносно невеликий товщини - максимум 4-5 мм. Краю від різання виходять нерівними і оплавленими, а вирізана заготовка має неправильну форму, яка повинна бути доведена до круглої обробкою на токарному верстаті або вручну - на точильному колі.
4
Нескладну, але досить трудомістку операцію являє собою вирізка кола «болгаркою». Проріжте в аркуші з усіх боків накресленої окружності лінії, що розташовуються по дотичній до неї. Чим більше кількість ліній-різів, тим ближче наближається форма вирізаної фігури до кола. Але в будь-якому випадку вона буде є не колом, а многоугольником, який належить довести до кола на точильному верстаті.
5
Круг з листа металу товщиною до 3-4 мм можна вирізати за допомогою ручних важільних ножиць. Спочатку виріжте квадрат з вписаною в нього окружністю, потім обрізайте заготовку з усіх боків, пускаючи леза ножиць по лініях, дотичним до кола. Чим менший в кінцевому підсумку буде довжина дотичних і більшим - їх кількість, тим менша робота буде потрібно при обтачивании заготовки на точильному верстаті.
6
Самим трудомістким способом вирізки кола є просвердлення по його периметру отворів. Але іноді, при відсутності інших можливостей, доводиться вдаватися і до цього способу. З того ж центру, з якого прокреслена вихідна окружність, накресліть ще одну з діаметром, більшим діаметра наявної на величину діаметр свердла, яке буде використовуватися для свердління (зазвичай 4-5 мм). Проведіть кернение по цій окружності з таким розрахунком, щоб поглиблення від керна відстояли один від одного на відстані діаметра свердла. Просвердлите в накерненних місцях отвори по всьому периметру окружності. Вибийте молотком або кувалдою коло з листа, обробіть його по зовнішньому діаметру на точильному верстаті.